Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude C400: nie działa mysz, touchpad, joystick

mayo2 04 Gru 2011 17:51 2402 3
 • #1 04 Gru 2011 17:51
  mayo2
  Poziom 8  

  Będę wdzięczna za pomoc w takiej sytuacji: przełożyłam dysk twardy z systemem Windows XP z jednego c400 do drugiego. Obecny laptop ma wolniejszy procesor. Wszystko działało dobrze do chwili, gdy zapragnęłam zainstalować wifi, które jest w 'nowym' laptopie i zaczęłam wyszukiwać sprzęt i majstrować w ciemno. Odnaleziono dodatkowy sprzęt i restartował się system i od tej chwili zaczęły się kłopoty. Najpierw system zawieszał się po otwarciu. Naprawiałam go przy pomocy płyty instalacyjnej, ale nadal ładuje się bardzo wolno i nie działają żadne narzędzia wskazujące. Po podłączeniu myszy do usb, system jej nie rozpoznaje. Doinstalowałam sterowniki myszy i touchpada i system wykrywa jakieś dodatkowe urządzenia. Niestety nie mogę przycisnąć przycisku instalacji bez myszy, aby je zainstalować. Sprawdziłam system Everestem, który pokazuje, że Synaptics jest wyłączony. Jak to włączyć - bez myszy ani touchpada? Liczę na pomoc, gdyż już skończyły mi się pomysły. Pozdrawiam serdecznie.

  Dodano po 43 [minuty]:

  Chcę jeszcze dodać, że używałam Dell Driver Reset Tool, który pokazuje błędy w konfiguracji kontrolera sieci i Synaptics Pointing device PS/2, ale nie naprawia tych błędów.

  1 3
 • #2 04 Gru 2011 19:15
  Radysh
  Poziom 27  

  Proszę spróbować uruchomić laptopa w trybie awaryjnym. System powinien doinstalować gładzik oraz mysz USB. Ewentualnie użyć w trybie normalnym klawiatury, czyli strzałek, spacji, tabulatora oraz kombinacji Alt+Tab by przełączać się między oknami i potwierdzać "OK". ;)

  0
 • #3 04 Gru 2011 20:18
  mayo2
  Poziom 8  

  Niestety próbowałam już trybu awaryjnego. Bez skutku. Ale bardzo dziękuję za wskazówkę z użyciem tabulatora. Udało mi się odinstalować sterownik Synaptics i mam nadzieję zainstalować go od nowa w starszej wersji ściągniętej ze strony Della. Walczę dalej :). Pozdrawiam serdecznie.

  0
 • #4 07 Gru 2011 19:21
  mayo2
  Poziom 8  

  Po zainstalowaniu właściwego do biosu A12 sterownika i podłączeniu laptopa do konsoli (nie wiem, czy to właściwa nazwa, po angielsku to 'bay'), działa wszystko. Niesprawne jest gniazdo USB - działa na nim pendrive, ale mysz już nie, i to zapewne spowodowało awarię. Dziękuję za pomoc.

  0