Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optyczny tuning Diory - pomysły

12 Gru 2004 10:00 9941 58
  • Poziom 20  
    Witam.
    Chciałbym przeprowadzić optyczny tunig wzmacniacza Diora WS 4421.
    Jaki macie propozycje do tego??
    Najlepszą propozycję, którą wykożystam oczywiście nagrodzę 25 pkt.
    Dziekuję wszystkim z góry.
    ..::NapsteR::..
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    to moze zapodaj zdjece tego wzmaka na forum...
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam
    Ja w swoim założyłem przyciemnianą plekse, podświetliłem to na niebiesko.
    Na gałkę od głośności można nałożyć pierścień ( coś takiego jak w techniksach)
    Za pleksą masz szerokie pole do popisu - można założyć zegar, termometr pokazyjący non-stop temperature radiatorów.(nad selektorami zespołów głośnikowych)
    Możesz zmienić kolor diod, albo zamiast nich wstawić wyświetlacze led z odpowiednią matrycą, które będą wyświetlały źródła sygnału np aux, tuner, tape,cd itd itd. Wszystko zależy od wyobraźni, czasu i pieniędzy!
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    no to moze jakies wskazniki wychylowe pokazujace moc i np. sile sugnalu z tunera
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Ja założyłem diodę led w gałce głośności, na żarówki założyłem zieloną folię zdartą ze skali amatora.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Cóż, ja w swoim WS432 swego czasu wstawiłem w podświetleniu diody (po dwie na krawędź, łącznie cztery) o świetle nie tyle niebieskim, ile raczej...Turkusowym :) . Efekt jest piorunujący, kolor jest znacznie żywszy niż w przypadku filtrów na żarówki. W dodatku pasuje do srebrnej obudowy.
    Ponadto ktoś przede mną dodał diodę w na pokrętle głośności, przy czym zaopatrzył ją w mały, czarny pierścień, dzięki czemu nie wygląda to jak dziura w pokrętle. W praktyce wygląda jak zrobione fabrycznie...
  • Poziom 20  
    nie potrzebuje info o wzmaku tylko pomysłów na tuning optyczny (przeróbki wizualne!!!!)
    Ale dziękli za link, moze się przydać.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam! ile masz zamiar na to wydać!!

Dodano po 10 [minuty]:

ale jak masz czas ochote to proponuje wstawić wychyłowe mierniki mocy wyjściowej. od środka pomalowałby je na stebrno(najlepiej matowe), zamontował bym diode uultra fioletową u góry jej promień skierował na dół równolegle, na dole zamontował zwierciadełko(np chromowana blaszka) pod takim kątem by promienie padały na wskaznik , a wskazówe pomalowałbym na czerwono jub różowo(jakikolwiek oczojebny kolor). reszta zabawy to diody w gałkach, lakietowanie panelu (kameleon czerwono niebieski) .
    efekt piorunujący choś wymaga kilku godzin ostrej roboty. Może uda Ci sie ucieleśnić moje sny :) ( oczywiście na ten temat!! bo reszta jest zbyt zbereżna :P)
    pozdro
  • Poziom 20  
    troche przesadziłes z tymi wskaźnikami, przecież nie ma gdzie to nawet z przodu umieścić. Z reszta są już tu wskaźniki diodowe.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    mam dwa pomysły
    1) wymienić diody źródeł sygnałów na niebieskie,
    wymienić diody zielone w wskaźniku wysterowania na niebieskie,
    wymienić diody czerwone w wskaźniku wysterowania na białe,
    na szybkę nakleić ciemną folię,
    nakleić taki wypukły napis DIORA,
    dać złotą podkładkę pod pokrętło głośności,
    podświetlenie białe jasne diody,

2) diody jw.,
    pokrętła i przyciski wymienić na srebne (takie jak w WS-4422),
    ten plastik przy przyciskach jw.,
    srebne nóżki,
    wstawić białą maskownicę dla diód za szybką,
    zlikwidować zółte napis z panelu czołowego
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    A ja bym ta plekse co tam jest dal do specjalnego grawerowania laserowego jak to sie robi do kompow na allegro cos takiego widzialem nie wiem jak to sie robi i dal napis siora jakies plonmienie na boki albo znaczek diory i diora napis i nazwisko autora pod spodem
    Nie przyciemnialbym tego
    Wrecz przeciwnie od spodu wewnetrznej strony panelu podswietlilbym plekse tak zeby ona sama swiecila i polecam tutaj wezyki swietlne takie wiesz gel do srodka albo myslo w plynie dioda z jednej dioda z drugiej i wtedy ten napi jest trojwymiarowy i wyglada jak o szesz w morde

Nastepnie albo chromowalbym panel albo kazal pomalowac go na czarno na taki jebtny czarny polysk metalik co sie blyszczy jak psu ..... no nie wazne co psu sie blyszczy :)

Pokretla oczywiscie tez i w takim czarnym pokretelku blyszczacym polyskujacym zapodalbym czerwona diode czerwony ladnie komponuje sie z czarnym a pozatym jest to jakis kotrast dla tej niebieskosci nie badzmy monetematyczni. Ale jak kto chce

Dalej wskaznik owszem diodowy jak najbardziejale i tutaj jest pomysl mozna zrobic z niego calkiem niezla linijke w ktorej ni widac pojedynczych diodek tylko tak jakby ci sie slupek zapalal plynnie

A robisz to tak ze do diodek przyklejasz pleksę a jeszcze lepiej niz plekse szklo akrylowe ale nie na plasko tylko pionowo mozesz z tego wyciac taki jakby łuk wyglada calkiem niezle wyglada jakby to plywajace swiatlo zblizalo sie do ciebie w rytm muzyki i oddalalo albo / taki skos ktory by odzwuierciedlal narastanie efekt fajny

na gornej pokrywie dalbym na czanym tle czerwone plomienie albo emblemat jakis tribal lub cos bialy czerwony jakikolwik moze nawet lepiej wyciety z pleksi jezeli masz frezarke i uzdolnienia plastyczne
    Lub ploter :) i wtedy na okolo podswietlic to wszystko ten emblemat np smoka na niebiesko cienka rurka 3mm z gelem.

Mow co chcesz ja ci takich chorych pomyslow pelno narobie.
  • Poziom 20  
    frezarka, umiejętności plastyczne i ploter to jest :P ale poczekajmy na reszte projrktów, zmian dokonam po śiwętach, przed sylwestrem tak więc na pomysły czekam do świąt. A 25 punktów tak jak obiecałem oddam w dobre ręce za tani i ładny pomysł :)
  • Poziom 20  
    ładne, z gałką i podświetlaniem coś pokombinuję, ale wychyłowe wskaźniki zdecydowanie nie.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Fajna chinka jednak mi jakos niebieski nie przypada do gustu. Znacznie bardziej wole czerwony. Fajnie wygladaja podswietlone na czerono bebechy widoczne przez kratki u góry. Pleksy nie podswietlal bym wcale ale tylko wszkazniki. MOzna dodac dodatkowe kontorli np wysokiej temp radiatora przyklejajac laserowy wydruk na fili w negatywie pod plekse i podswietlajac to diodami.
    Pod pokretla mozna podlozyc podkladki aby zrobic maly dystans i wstawic POD galke 2 diody superjasne (czerwone oczywiscie). W nocy powinno to dawac efektowna obwodke. Lakier mozna zmienic na czarny metalik tak jak pisal jeden z moich poprzednikow a napisy wygrawerowac.
  • Poziom 27  
    wiem ze to co teraz powiem wkurzy pewnie wszystkich ale wedlug mnie ten wzmacniacz dopoki bedzie mial te beznadziejne plastikowe pryciski ta czarna plekse pod pokretlami to bedzie porostu brzydki i zaden tuning mu nie pomoze juz kiedy bralem sie za tuning tego to wygladac to moze i zaczynalo ale jakim kosztem szok :( Po tuningu to wszystko zaczynac bardzo nienaturalnie :(
    Ten wzmacniacz jest porostu brzydki co innego radmor 5412 on jest ladny bez tuningu no ale tam przedni panel nie jest na wpol elastyczny:)
    Trzeba koniecznie lakierowac na cos blyszczacego z daleka i to dziadostwo wymienic na metal ten plastik jak tak zrobilem calkiem inny wmzacniacz normalnie ale ile to bylo roboty ufffffff
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak dla mnie to jednym z ladniejszych polskich sprzecikow byl RADMOR 5412. Solidny, srebrny (i nie jakis malowany chinski plastik) i ladnie zaprojektowany.
  • Poziom 27  
    dla mnie najladniejszym byla diora ws503 504 tez ladna ale juz plastik ale nie pisze tu po to zeby oceniac ktory ladniejszy chodzi mi o to zeby zrobic z tego wzmacniaczyka cos porzadnego musi tam w koncu zapanowac full metal i ten plastik musi zniknac oprocz pleksi oczywiscie.
    Zastanow sie nad tym bo warto sie wysilic troszke no apomalowalbym obowiazkowo widzialem jeszcze jeden egzemplarz tuningowany ostatnio kumpel pokazal mi byl pomalowany na kolor szampanski i to byl wlasnie full metal z innymi bajerami wygladal super i swiecil do mnie niebieska dioda prosto z galki ktora byla toczona w troszke dziwnawym ksztalcie
    No w sumie u mnie w szkole wiele osob takie rzeczy tuningowalo i galki dorabaialo bo mamy w koncu tokarki i elektronikow.
    Szkoda ze ja nim nie jestem :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    ja mam w planach (realizuję powoli) full tuning DIORY! z tym ze WS354A!!! na pięciokanałowym equalizerze w kazdej luce po jednym ledzie niebieskim 3mm i w suwakach: balansu i glosnosci tesh po jednej! Prócz tego 6 pseudo neonów (na ledach) mrygających w rytm muzyki!!! zapowiada się cudownie! po przymiarkach wyglądało miodnie!!!
    niech tylko ledy dojdą pocztą!!!!
    POZDRO!!! DIORA THE BEST!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    witam
    co do tuningu optycznego tego wzmaka to jedyne co bym zmienil w tym wzmacniaczy to ten beznadziejny wskaznik wysterowania (tranzystorowy) na linijke 12 diod na kanal na A277D, oczywiscie jak jest na zdjeciach podkladka pod galke od glosnosci, wypukla naklejka "DIORA", diodka w galce od volume. i to by bylo na tyle. podswietlanie wnetrza jest zbedne jak i te wszystkie diody niebieskie i biale.
    LUDZIE OPANUJCIE SIE Z TYM TUNINGIEM WIZUALNYM PRZECIEZ TO MA BYC ESTETYCZNIE WYGLADAJACY WZMACNIACZ A NIE CHOINKA TAKA JAK NOWE WIEZE, co prawda teraz zblizaja sie swieta i moze ktos chce miec przyozdobiony wzmacniacz i przezenty pod nim zamiast chionki i prezentow pod nia

pozdrawiam janusz
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ładne te podświetlane Diorki. Coś dla amatorów elektronicznych i błyszczących gadżetów ;-) ... i wystarczy jeden rzut oka, by rozpoznać co to za wzmacniacz...

A moze by tak w drugą stronę, coś w stylu retro, matowe paneliki, przyciski, żólte podświetlenie, gałka z jakiegoś starego klamota, skala także ... i jakis wodotrysk w postaci rzędu lamp (atrap) za cieniutkim pleksiglasem ?
    Niejeden audiofil z chęcia na dłuzej zawiesiłby oko na czymś takim :D
  • Poziom 20  
    OK, nie było mnie przez jakis czas i widzę że trochę bałagan się zrobił. Proponuję aby zainteresowani podali mi konkretne projekty. Prosze jeszcze o napisanie co z tymi diodami do środka (podświetlenie bebechów) i pod gałki i przyciski. Nie pragnę tu rozsądzać który ładniejszy ale chcę mój doprowadzić do lepszego stany bo tak jak okreslił jeden z was panowie ten wzmak jest z lekka brzydki. Z tąd ten pomysł na "face lifting" :P
    Z góry dziekuje za wszelkie projekty :)
  • Poziom 11  
    ja chce jeszcze zdjąc z mojego wzmaka przedni panel i zaspreyowac na srebrny metalik... pozatym poluje na plastikowe naklejki np "technics"! jak ktos to zobaczy to nie wiem czy tak odrazu pozna ze to DIORA :P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja mam taka tabliczke Technics. W dodatku oryginalna:)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tuning DIORY... wyłącz to ochydne podświetlanie pleksy na niebiesko ... ona zajebiście wygląda bez tego ( nie podświetlaj jej niczym)
    Podświetl wskazówkę, daj po diodzie pod gałki blisko otworu co w nocy da zajebistą poświatę, tylko wszystko w jednym kolorze ( jak tak lubisz to i w niebieskim ) Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zamiast pleksy zastosowanie grawerowanego lustra wneckiego.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Cóż, może to się wielu podoba ale popatrzcie na styl starych Marantzów z lat 70. Obudowa w kolorze szampana i delikatnie zielone podświetlenie.
    Od niebieskiego już się niedobrze robi.