Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M51 uszkodzony kabel inwertera - prośba o schemat

04 Gru 2011 20:58 2842 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

Posiadam laptopa ASUS M51TA-AS003C-1, usterka polega na urwanym zaczepie matrycy, i uszkodzonym kablu idącym z lewej strony matrycy do inwertera, dodatkowo na kablu są podłączone: mikrofon, kamera i jakiś czujnik ?
    Oznaczenie kabla
    M51 INVERTER CABLE
    14G140194300
    MEC 09/01/08' 5-1-4

Poszukuje jakiegoś schematu połączeń matrycy i inwertera, z wtyczki przewodu który wchodzi w płytę główna po lewej stronie laptopa urwane są przewody:

Po wyjęciu tej wtyczki laptop uruchamia się normalnie gdyż nie ma zwarcia i pracuje na złączu VGA - złącze HDMI uruchamiane jest dopiero po załadowaniu systemu operacyjnego.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś znalazł schemat, ew posiadacz takiego laptopa zrobił mi zdjęcie lub opisał wtyczkę jaki przewód idzie do którego PINu we wtyczce

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • Poziom 10  
    Temat nadal aktualny, mógłby ktoś podać chociaż połączenia tego kabla z gniazda laptopa do inwertera?
  • Poziom 24  
    Dysponuję schematem do M50 ale to raczej nie to samo. Jak możesz podaj obsadę BGA tego modelu.
  • Poziom 10  
    Jeżeli masz to byłbym wdzięczny - ogólnie problem z wiązką inwertera rozwiązałem :) urwany był czarny brązowy i pomarańczowy. Pierwsze dwa przylutowałem na swoje miejsce i chodzi :) problem w tym, że pozostał mi pomarańczowy od inwertera (nie wiem do czego służy gdyż podświetlenie daje się zmieniać klawiszami funkcyjnymi) oraz urwane kilka przewodów z wiązki kamera / mikrofon / czujnik?

Asus M51 uszkodzony kabel inwertera - prośba o schematAsus M51 uszkodzony kabel inwertera - prośba o schemat

Jestem w trakcie instalacji windowsa aby sprawdzić czy działa kamera i mikrofon.
  • Poziom 24  
    To z M50 może pomoże.
  • Poziom 10  
    Niestety schemat nie pasuje :(
    Miałem już prawie ten cały kabel z allegro za 20zł ale gość się wycofał :( Z miłą chęcią jakby ktoś kabel z demontażu, nawet z uszkodzoną kamerą i mikrofonem chętnie odkupie.