Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć telewizor z amplitunerem oraz dvd

Bania198 04 Gru 2011 21:00 51304 14
  • #1 04 Gru 2011 21:00
    Bania198
    Poziom 2  

Kupiłem telewizor Samsung UE40D6500 oraz amplituner YAMAHA RX-V371 wraz z otwarzaczem Blue-Ray YAMAHA BD-S671. Sygnał pobieram z dekodera UPC.
    Do tego są 4 piloty. Jak podłączyć sprzęt tak aby było jak najmniej przewodów w najlepszej jakości sygnału oraz zmniejszyć ilość pilotów do obsługi.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

2 14
  • #2 04 Gru 2011 21:32
    Trabi
    Poziom 36  

DekoderUPC --> TV.
    BlueRay > kabel HDMI > TV-wejście HDMI
    BlueRay > kabel coaxial (lub światłowód) > Amplituner YAMAHA

Sterować i tak będziesz musiał kilkoma pilotami.
    BlueRay możliwe że sam przełączy Ci TV w momencie jego włączenia ale to sam musisz odszukać w instrukcji TV czy jest taka opcja; nie wiem czy to ma czy nie. Wówczas odpada Ci ręczne przełączanie TV z programów na sygnał z BR.
    W amplitunerze i tak będziesz musiał wybrać sygnał z BR jeśli chcesz mieć DD.

Wyjściem jest jakiś pilot uniwersalny.

1
  • Pomocny post
    #3 04 Gru 2011 22:05
    romeok01
    Poziom 35  

Mi się wydaje, że lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie dekodera UPC i Bluray kablami HDMI do amplitunera, mamy kilka wejść HDMI w amplitunerze i z wyjścia HDMI w amplitunerze do telewizora.
    W takiej konfiguracji nie będzie trzeba przełączać wyboru sygnału w telewizorze tylko w samym amplitunerze - odpada pilot TV.
    Kablami HDMI bedzie przesyłany dźwięk Dolby Digital.
    Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze i wystarczą 3 kable HDMI.

7
  • #4 06 Gru 2011 15:47
    Bania198
    Poziom 2  

Wielkie dzięki romeok01 skorzystałem z twojego schematu wszystko działa świetnie. Oczywiście leci dla ciebie +
    Jedynie co mnie jeszcze ciekawi to to dlaczego telewizor przy zmianie kanału HD na zwykły i na odwrót z zwykłego na HD obraz robi sie czarny na 5 sekund.

3
  • #5 08 Gru 2011 16:22
    Bania198
    Poziom 2  

Mam problem. Podłączyłem tak jak mi napisałeś romeok01 i okazało sie że wchodze w smart hub i tam np w youtube lub przegladarke i niema wogole głosu co mam zrobić prosze o szybką odpowiedz.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

2
  • Pomocny post
    #6 08 Gru 2011 22:54
    maly_dawidek
    Poziom 10  

Bania198 Mam podobne zestawienie sprzętu czyli tv Samsung UE40D6000 do tego amplituner Yamaha RX-V371 z zestawem kolumn 5.1, dekoder polsatu i jeszcze playstation3 który robi u mnie za odtwarzacz Blu-Ray. Podłaczone mam podobnie jak pokazał romeok01 ale dodatkowo mam tv połączony z amplitunerem kablem coaxial. Chciałem to połaczyć drugim kablem hdmi ale w tv nie ma wyjścia hdmi out dlatego nie da się inaczej połaczyć. W sumie moim sposobem to i tak masz cyfrowy przesył audio do amplitunera i możesz cieszyć się super dźwiękiem z tv.

0
  • #7 29 Lut 2012 15:02
    perion
    Poziom 2  

romeok01 napisał:
    Mi się wydaje, że lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie dekodera UPC i Bluray kablami HDMI do amplitunera, mamy kilka wejść HDMI w amplitunerze i z wyjścia HDMI w amplitunerze do telewizora.
    W takiej konfiguracji nie będzie trzeba przełączać wyboru sygnału w telewizorze tylko w samym amplitunerze - odpada pilot TV.
    Kablami HDMI bedzie przesyłany dźwięk Dolby Digital.
    Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze i wystarczą 3 kable HDMI.

Witam.
    Czy przy podłączeniu takim jak na schemacie amplituner musi być zawsze włączony? Czy jeśli będzie wyłączony to obraz i dźwięk z dekodera UPC przejdzie do telewizora?

2
  • #8 29 Lut 2012 16:19
    romeok01
    Poziom 35  

Będziesz musiał właczać za każdym razem amplituner, aby oglądać obraz z dekodera UPC, lepiej jest podłączyć dekoder UPC do telewizora.
    Z telewizora kablem optycznym do amplitunera i dodatkowo z dekoera UPC kablem coaxial do amplitunera.

0
  • #9 06 Mar 2012 11:23
    Cossmo
    Poziom 11  

Słuchajcie, to proste.
    Wszystko (PS3, UPC, PC) podłączyłem do TV (UE40d6500) po HDMI i mam w ten sposób dźwięk w TV. Wyjściem optycznym z telewizora doprowadziłem dźwięk do amplitunerem i mam dźwięk 5.1.
    Sam decyduje, czy słucham na TV, czy na wzmocnieniu.
    Odpowiednie ustawienie dźwięku w TV na wyjściu SPDIF DolbyDigital i wszystko śmiga.
    Na USB jest HDD, który też ma 5.1 po uruchomieniu amplitunera.
    Dodatkowa zaleta, jeśli włączam urządzenie z obsługą anynet+ to TV sam się uruchamia (przydatne przy PS3) i odwrotnie - po przełączeniu na odpowiednie źródło HDMI konsola sama się włączy.
    Jeśli PC będzie podłączone do wejścia HDMI/DVI to dźwięk z komputera można podłączyć bezpośrednio po SPDIF do amplitunera lub dodatkowym kablem do gniazda PC/DVI AUDIO IN w telewizorze.
    Polecam przetestowanie mojego ustawienia.

1
  • #10 06 Mar 2012 19:46
    magiks33
    Poziom 9  

a niby jak masz przez hdmi do tv dzwiek 5.1 na wyjsciu optycznym?masz jekies specjalne kable hdmi?bo ja mam dekoder n i x360 przez hdmi i za nic na amplituner przez optyke nie idzie dd5.1 a z dysku usb idzie

3
  • #11 07 Mar 2012 18:42
    Cossmo
    Poziom 11  

Dokładnie tak, jak jest napisane powyżej.
    Robiłem testy na BF3 (5.1 na PS3 w grze ustawienie kino domowe), z filmami dvd na PC (5.1).
    Jedynie dekoder UPC nie daje sygnału 5.1.
    Z USB tez materiał DVD z 5.1.
    Za każdym razem amplituner podawał informacje, że sygnał jest 5.1.
    Dla odmiany materiał 2ch z PC, PS3 i USB amplituner podaje 2ch.
    Dokładnie takie ustawienia w TV jak powyżej.
    Na komputerze PowerDVD z obsługą DTS i 5.1, materiał USB telewizor sam odczytuje prawidłowo a UPC - szkoda gadać.
    PS3 to klasa i tak musi być OK.

Polecam sprawdzić.
    Tu jedna podpowiedź - TV w menu dźwięku konieczne jest ustawienie DolbyDigital.
    Te ustawienia mogą być różne zależnie od włączonego źródła sygnału.
    Kable to zwykła chińska tanizna - bez napinania.

3
  • #12 13 Mar 2012 11:55
    magiks33
    Poziom 9  

mam smsunga ue40d6500 i mam x360 podlaczonego hdmi do tv a tv optykiem do amplitunera pioneer i nie daje dd5,1 tylko dolby pro logic 2 a w tv nie mozna przestawic z pcm na dd z dekoderem n jest to samo,natomiast jak ogladam filmy z hdd na tv to jest dd5.1 wiec o co chodzi?

0
  • #13 13 Mar 2012 12:13
    Cossmo
    Poziom 11  

W TV nie możesz przestawić na DD, ponieważ konsola nie podaje takiego audio. Zmień ustawienia wyjścia audio w x i powinno to odblokować wybór w menu w TV.
    Tak mam z podłączeniem PS3. Sprawdzałem to na BF3. Do momentu pełnego uruchomienia gry pozycja DD w TV nie jest dostępna.
    Upewnij się, że gra ma 5.1, zmień ustawienia konsoli, zmień ustawienia audio gry lub na końcu zmień grę.
    TV N pewnie nie na wszystkich programach daje 5.1. Po wyborze odpowiedniej ścieżki dźwiękowej w UPC na konkretnym programie też jest 5.1 (podobno).

0
  • #14 14 Mar 2012 20:05
    kroljulian
    Poziom 2  

Witam! To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość. Mam taki problem, posiadam amplituner Yamaha RX-V371 do którego po HDMI podłaczony jest DVD Manta oraz TV LG32'' -rownież po HDMI. Problem jest tego typu że raz obraz z DVD na TV jest,raz nie..dźwięk jest zawsze. Do drugiego wejscia HDMI podłączyłem TunerSat OPTICUM- tu tez dźwiek jest ale obrazu nie ma.. mam tez pytanie- podłączając do w/w amplitunera (wejście analog Audio2)gramofon Technics SL-BD22 nie ma dźwieku,czy to normalne?Czy muszę stosować jakiś przedwzamaczniacz? Może aplituner jest uwalony? Ma dopiero kilka dni. Instrukcja co prawda jest,ale mało "przejrzysta". Czytałem tez na innych forach że ten model ampli jest "przezroczysty" dla dźwieku w stanie standby,a tu kolega pisze że nie..ma może ktoś odnośnik do przykładowych ustawień tego modelu?? Jak ustawić HDMI itp. Pozdrawiam

0
  • #15 20 Paź 2017 21:31
    jacenty1971
    Poziom 10  

Witam, chodzi o podlaczenie TV do ampitunera. Chyba nie jest to takie do konca proste a byc moze proste tyle , ze nie zawsze działa a mianowicie mi konkretnie chodzi o taka rzecz: Tv Samsung i amplituner Yamaha RX-V 481 podlaczone kablem HDMI do siebie. Oprocz tego jest jeszcze dekoder i jesli chodzi o obraz i dzwiek z dekodera na Yamahe wszystko ok, nie działa mi powrot dzwieku z TV na Yamahe gdy np. w tv odpalam Youtuba zeby muzyke wyslac do amplitunera. Przerobilem wszystko do A-Z mecze ten sprzet od kilku tygodni i lipa. Brak dzwieku na amplitunerze. Oczywiscie obsluga w Media czy innym markecie nie ma bladego pojecia o czym ja do nich rozmawiam:) Prosze o podpowiedz. Pozdrawiam

3