Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilon DV6330ea nie włącza się ale ładuje

04 Gru 2011 21:02 3129 7
  • Poziom 14  
    Witam
    Ponieważ moja stara bateria skończyła swoje życie wieki temu, postanowiłem zakupić nową.
    Na moje nieszczęście kupiłem nie oryginalną 12-cell.
    Laptop nie miał problemu naładować jej za pierwszym razem, więc postanowiłem ją rozładować.
    Następnego wieczoru laptop chodził tylko na baterii, wyczerpałem ją prawie do końca i zamknąłem ekran jak zwykle. Następnego ranka chciałem włączyć laptopa, jak podniosłem ekran nie chciałem się obudzić i brak reakcji na power button.
    Podłączyłem pod kabel i też się nie chciał włączyć ale wskazywał ładowanie baterii wiec go zostawiłem. Po pracy niby bateria pełna ale nadal nic nie działa nawet na samym kablu bez baterii.

Na płycie nie ma żadnych oznak uszkodzenia ani smrodku.
    Próbowałem dociec według usterki DV6000 ale wygląda na to, że jest to trochę inna konstrukcja i inne oznaczenia elementów.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...s=0&postorder=asc&highlight=%2Bdv6000&start=0

Może mnie koledzy naprowadzą, które napięcia w tej wersji powinienem mierzyć i na których elementach.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Kolego, odwieczną przypadłością pavilionów są padające układy GPU. Podejrzewam, że i w Twoim przypadku mogła nagle się skończyć. Miałem do czynienia z kilkoma przypadkami, w których klientom nie chciał się uruchomić po poprawnym zamknięciu. Nie były to przypadki nagłe podczas pracy w obciążeniu.
  • Poziom 14  
    Jeżeli to prawda to pewnie można to sprawdzić.

Któraś przetwornica powinna być przeciążona.

Teoretycznie bez grafiki powinien wstać, wiec może jest możliwość odłączenia zasilania od grafiki czy trzeba by ją wyjąć.
  • Poziom 14  
    Co zasila przetwornica na elementach PQ6, PQ6, PQ7, PQ8, PL21 ??
    Pomiar omomierzem wykazał mi ze na cewce PL21 3,7 om to chyba trochę mało porównując do reszty przetwornic.

Rewizja Płyty: DAOAT6MB8E2 rev.E

Podejrzewam jak już kolega wyżej napisał, że to grafika ale chciałbym to potwiedzić jeżeli jest taka możliwość.

A jeżeli wymiana płyty głównej to jaką proponujecie z tej serii pod Intel??
  • Poziom 21  
    Uruchamia się bez obrazu? czy brak reakcji na przycisk?. Jeśli to drugie to sprawdź tasiemki często padają.
  • Poziom 14  
    Tasiemki sprawdzone i są sprawne
  • Poziom 14  
    Witam.
    Laptop ciągle w tym samym stanie ale się nie poddaje.

Jak na razie to wymieniłem uszkodzony PQ52 na n4 było 18V teraz jest 6V

PD16 i PD17 sprawne

PU4
    n1 - 18.39V
    n2 - 5.4V
    n4 - 4.09V
    n8 - 3.17V
    n10 - 3.17V
    n11 - 0.047V czyli źle -układ do wymiany??
  • Poziom 14  
    Jakie powinno być prawidłowe napięcie ACOK# ??