Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Smart CTY 1046 rzuca i wariuje na wyższych obrotach

Ekksior 04 Dec 2011 22:55 3150 3
 • #1
  Ekksior
  Level 11  
  Witam, pralke mam od ok 3 lat i niedawno pojawił się z nią problem. Pralka jest ładowana od góry. Wygląda to tak, że gdy nastawi się pranie, pralka pobiera wodę, grzeje, na niskich obrotach wszystko chodzi ok, pasek nie ślizga się, ale gdy wchodzi na wyższe obroty pralką zaczyna rzucać, szarpać i zatrzymuje się, przez jakiś czas jest cisza i nic się nie dzieje i znowu szarpnie i znów stop. Sytuacja powtarza się kilkukrotnie. Jednak gdy ręcznie ustawi się na wirowanie, pralka spuści wodę i zacznie wirować normalnie, wchodzi an wysokie obroty bez problemu i odwiruje bez szarpania i rzucania się. Co może byc przyczyną? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  bayogongo
  Level 13  
  Proponuję zajrzeć pod pralkę czy czasami nie urwał albo nie zużył się teleskop (amortyzator)
 • #3
  zbigniew3107
  Level 20  
  Proponuję sprawdzić moduł sterowania silnikiem miałem podobny problem w innym modelu spalony opornik i tyrystor po naprawie modułu pracuje normalnie.
 • #4
  bayogongo
  Level 13  
  Ekksior wrote:
  gdy wchodzi na wyższe obroty pralką zaczyna rzucać, szarpać i zatrzymuje się, przez jakiś czas jest cisza i nic się nie dzieje i znowu szarpnie i znów stop. Sytuacja powtarza się kilkukrotnie.

  Podpisuję się pod tym, co napisał Zbigniew 3107