Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager 2,5 td strasznie się grzeje

04 Dec 2011 23:33 1456 1
  • Level 2  
    witam
    dostałem kilka dni temu auto jak wyżej stało sobie przez 2 lata z uszkodzonym sprzegłem , zrobiłem sprzęgło odpaliłem i okazuje sie że przez 3 do 4 minut na obrotach rzędu 3 tyś silnie się grzeje i wyrzuca wodę , pomyslałem że problem jest z termostatem i nie otwiera dodatkowego przepływu wody , więc go zdemontowałem a właściwie resztkę , a problem jest nadal, na głowice nie wygląda bo auto bardzo ładnie pracuje i silnik chodzi równo , nie kopci na biało
    Dodam że dolny wąż od chłodnicy jest ciepły podobnie jak górny
    gdzie szukać problemu
    poproszę o jakieś wskazówki

Dodano po 36 [minuty]:

dodam jeszcze że wyjmowałem cały komplet chłodnic i nie odpowietrzyłem układu chłodzenie
    może to tu tkwi problem???????
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Spróbuj najpierw odpowietrzyć ukł. chłodzący. Silniczek VM jak pewnie słyszałeś w tych silnikach głowice nie wytrzymują ciśnienia i pękają to najgorsza opcja. Sam słyszałem prace takiego voyagerka 2.5 TD kwadraciak z dwoma pękniętymi głowicami równo pracował inni też nie zauważyli żeby nierówno pracował a jednak dwie głowice były pęknięte. Ja bym sprawdzał głowice. Ale życzę obym się mylił powodzenia pozdro.