Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

X60T wwan sierra MC8755 zamieniony na F3507G

04 Gru 2011 23:19 2643 5
  • Poziom 12  
    Witam,

Podkusiło mnie ostatnio, żeby zamienić w moim X60t modem MC8755 na F3507G. Chciałem sobie sprawdzić jak działa GPS przez taki modem. Zakupiłem go w serwisie aukcyjnym za 148 pln - fabrycznie zaklejone opakowanie, oryginał od Lenovo. Niestety po wymianie modemu w tablecie okazuje się, że pomimo informacji na aukcji, że modem współpracuje z serią x60, modem nie jest wykrywany przez system. System to XP PRO PL. Szukam po sieci od paru dni informacji ale nigdzie nie znajduje nic co by zadziałało. Instalowałem już według schematu ze strony Lenovo, ale nie pomogło. Sprzedający podpowiedział, żeby zainstalować ze sterownikami do SL500, też nie poszło. Nie bardzo mam pomysł co jeszcze mogę zrobić?! Proszę o wskazówki...

Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Dodam, że w BIOSie wwan ustawiony jest na enabled i generalnie nie zmieniałem, żadnych ustawień z czasu działającego modemu sierra MC8755.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.

Wczoraj miałem możliwość sprawdzić w sumie 4 karty WWAN na 3 różnych laptopach. Karty to 2x MC8755 jedna z simlokiem druga bez, i dwie karty F3507G obie bez simloka. Sprawdziłem wykrywalność kart przez system we wszystkich 3 laptopach.
    1. LENOVO SL500 - wykrywa wszystkie karty (system xp)
    2. IBM X61S - wykrywa tylko kartę MC8755, która oryginalnie była w nim zamontowana (system win7)
    3. IBM X60T - wykrywa tylko kartę MC8755 z simlockiem, która była w nim zamontowana (system xp i win7)
    Wniosek z tego na ten moment to: seria X60 X61 nie wykryje innych kart poza tymi fabrycznie montowanymi. Czyli sprzedający te karty nie wie co sprzedaje. Podobno można wgrać inny modyfikowany BIOS, gdzieś zasłyszałem. Ale podobno to Yeti widzieli... Nie znalazłem informacji gdzie znaleźć taki BIOS modyfikowany, żeby była pewność, że nie uszkodzę komputera. Na pewno nie jestem mistrzem wyszukiwania, ale poświęciłem już blisko dwa tygodnie na szukanie i nic sensowego nie znalazłem.
    Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki czy ktoś ma pomysł na uruchomienie tego modemu w laptopie z serii X60...

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem...
    Drugi ważny wniosek: wszystkie karty są sprawne i wykrywane przynajmniej przez jeden komputer.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za próbę pomocy...

Niestety na podanym forum nie doszukałem się modyfikowanego BIOSu do X60T. Owszem są do T61, X61 ale do X60T nie znalazłem. Staram się przejrzeć jeszcze całe forum bo może gdzie indziej znajdę taki BIOS.

Jaki BIOS wgrywałeś i do jakiej maszyny? Bo może (w co wątpię) do X60T podchodzi coś co jest np. oznaczone do X61...

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Odkopuje suchara, ale znalazlem rozwiazanie dla takiego samego problemu. X61s z modemem Sierry i wymiana na w/w modem Ericssona. U mnie pomogl bios z w/w strony i zaklejenie tasma 20 pinu na modemie.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Piszecie o różnych modelach i fajnie. Ale mnie interesuje konkretnie model X60T czyli tablet....

Pzdr