Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki akumulator polecacie ?

Zryty_Berecik 12 Dec 2004 11:22 7984 8
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    jak pisalem we wczesniejszym poscie musze wymienic akumulator zanim zaczne montowac reszte sprzetu audio do autka ( bo narazie wrzuciłem do bagaznika suba na jakims tda 20w rms ( projekt ze strony mcds ten lowendowy na LW 800 ) i po wrzuceniu suba juz 2 razy mi akumulator padł
    a co dopiero jak wrzuce radio 4x50W + glosniczki na przod 16cm + tweetery.

nie znam sie na akumulatorach wiem ze teraz mam jakis 340A ( nie wim ile Ah )

Samochod to VW Polo Fox 1.4 Diesel '93

z gory dzieki za pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bombas
    Level 13  
    Mam POLO FOX 91
    Sprzet w nim taki: Radio Pion. p80, 6 glosnikow (2 pary standardowych) + 1 PARA 6 x 9 + wzmacniacz blaupunkt 4100 => napedza on magnat powerbull 300.
    Wszystko na standartowym aku. 65 (lub 62) amper (nie pamietam dokladnie)
    Nie zdazylo mi sie jeszcze pchac...
    Mam jedna zasade!
    Jak stoisz i nie masz zapalonego silnika to nie GRAJ GLOSNO!

Zawsze jezdze z wlaczona muzyka (dosc glosno). Normalne jest u mnie lekkie pomrugiwanie swiatel od podswietlania wzkaznikow (predkosciomierz i zegar) ale swiatla dzialaja ok (nie ma mrugania)

Naladuj aku. na prostowniku, sprawdz ewentualnie alternator. A jak chcesz kupic nowy aku to najlepiej bosha jak najwiekszy (jak najwiecej amper)

Moje polo to benzyna i odpala na cykniecie (prawie) a ty masz diesla i grzanie swiec itd. Mozwe dlatego tak ci slabnie aku? Niewiem?!
    jurex2
    Level 17  
    :arrow: bombas no i co z tego że władujesz akumulator 240 Ah od Jelcza jak będzie niedoładowany .......... łycha będzie (i jeszcze pół bagażnika zajęte :-( )
    jak wsadzisz większy akumulator to nie oznacza że będziesz miał więcej prądu, wręcz przeciwnie niedoładowany akumulator będzie miał mniejszą żywotność i nie będzie dawał oczekiwanego prądu. Jeżeli bardzo dużo zmieniasz pojemność akumulatora (w stosunku do oryginalnego) to trzeba również przerobić układ ładowania
    :arrow: bercik 340A to prąd rozruchowy - tylko wg jakiej normy ??
    są chyba ze 3 europejskie i 1 amerykańska i jedna do drugiej ni ch......ja nie przystają, jak znajdę to podrzucę przeliczniki, bo może nie każdy wie że jak w normie X piszą że 500 A prąd rozruchowy to w innej może być 270 :-(
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli miałbym polecać producentów, to Bosch, Varta i nasza Centra. Akumulatora nie wsadzałbym od ciężarówki, bo będzei non stop niedoładowany i efekt - patrz post jurexa2. Przy doborze aku ważnym parametrem oprócz pojemności jest właśnie prąd rozruchowy. Szczególnie przy dieslu.
    bombas
    Level 13  
    Mowiac o ,,wiekszym,, aku mialem na mysli 120 amper max. Wiadomo ze jak podlaczy sie aku od ciezarowki to nigdy go nie naladuje alternator osobowki
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    zaraz wezme laterke i pojdze zobaczyc jaki aku mam w polowce

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Arktis
    High-Tech
    12V 390A (EN) 3

tylko tyle jest na nim napisane
    majes
    Level 14  
    A jak wrażenia odsłuchowe tego suba? właśnie przymierzam się do zrobienia go do mojego autka i chciał bym poznac twoje odczucia i wrażenia.
    Zryty_Berecik
    Level 14  
    majes wrote:
    A jak wrażenia odsłuchowe tego suba? właśnie przymierzam się do zrobienia go do mojego autka i chciał bym poznac twoje odczucia i wrażenia.

jak dla mnie wystarczy (mam małe autko)
    buda jeszcze nie uszczelniona i nie wytlumiona
    ale na plecach czuc czasami basik ( zalezu od piosenki )

jak za 60zł ze wzmacniaczem ( 25pln uzywany LW800 + elektronika ok25zł + bass reflex chyba 7zł + z 3zł za kabel = +/- 60zł
    martinpl
    Level 27  
    co do akumulatora to Bosch Silver jest bardzo dobrej jakosci, polska Varte tez polecam, chociaz troche zalezy od serii i na jaki akumulator sie trafi...