Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do szorowarki podlogowej 36V o duzym poborze

brtl 05 Gru 2011 03:05 1861 9
  • #1 05 Gru 2011 03:05
    brtl
    Poziom 8  

Witam serdecznie, szukam zasilacza który byłby w stanie zasilić szorowarke podłogowa-ręczna o całkiem sporym poborze.
    Szorowarka to Karcher BR 700. Fabrycznie wyposażona w 6 akumulatorów żelowych po 6V każdy, niestety akumulatory 'się skończyły'

Z racji na to, że praca bezprzewodowa nie jest wymagana, pomyślałem nad stałym zasilaniem.
    Czy ma ktoś jakieś pomysły/sugestie - skąd takowy wyszabrować, ew. nabyć drogą kupna, najchetniej okazyjnego :)

troszkę danych :

Battery voltage 36 V DC
    Battery capacity (maintenance-free) 160 Ah(5h)
    Total power consumption 2.600 W
    Drive motor 400 W
    Suction motor 650 W
    Front brush motor 1 x 600 W
    Rear brush motor 1 x 750 W

link do instrukcji : http://dealer.karcher.ca/Service%20Updates/Se...0Manuals/Service%20Manual%20br-bd%20700-e.pdf

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Gru 2011 04:01
    gruby1
    Poziom 29  

Po pierwsze to napięcie nie jest zbyt typowe w zastosowaniach przemysłowych (używa się raczej 48V), a więc i o gotowy zasilacz może być ciężko. Po drugie, to jeśli znajdziesz to cena będzie ogromna jak księżyc w pełni. Po zastanowieniu myślę że jest to jednak do zrobienia. Transformator o mocy 3kW można kupić/ zamówić. Myślę że trafo to koszt około 1000zł, może trochę mniej, może trochę więcej. Mostek prostowniczy, czy też diody to już koszt około 100zł, radiatory, wentylatory dwa razy tyle. Jeśli w środku nie ma elektroniki to wystarczy, jeśli jest to przydałoby się dorobić jej dodatkową filtrację. Do tego dobry przewód zasilający (nawet bardzo dobry), soft start do transformatora i za ±1500-1700 zł jest to do zrobienia. Zostaje sprawa najważniejsza, mianowicie bezpieczeństwo obsługi i ludzi wokół, należy pamiętać że pod nogami będzie pałętał się przewód z prądem...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Gru 2011 17:22
    brtl
    Poziom 8  

to fakt, co do bezpieczenstwa to spokojnie, te maszyny sa rowniez w opcji przewodowej, ta akurat jest akumulatorowa. nie myslalem, ze kupno zasilacza bedzie az tak drogie. W takim ukladzie chyba lepiej bedzie pozostac przy akumulatorach - 3x zwyklych 12V nie wiem tylko ilu amperogodzinowych szukac ? maszyna pracuje sobie 1-2x w tygodniu i czysci magazyn o powierzchni 400m2 co zajmuje ok 20min. jakich akumulatorow szukac ? :)

0
  • #4 05 Gru 2011 21:37
    agent.orange
    Poziom 15  

brtl napisał:
    to fakt, co do bezpieczenstwa to spokojnie, te maszyny sa rowniez w opcji przewodowej, ta akurat jest akumulatorowa. nie myslalem, ze kupno zasilacza bedzie az tak drogie. W takim ukladzie chyba lepiej bedzie pozostac przy akumulatorach - 3x zwyklych 12V nie wiem tylko ilu amperogodzinowych szukac ? maszyna pracuje sobie 1-2x w tygodniu i czysci magazyn o powierzchni 400m2 co zajmuje ok 20min. jakich akumulatorow szukac ? :)

Może taniej będzie kupić 3 akumulatory samochodwe 160Ah 12V albo 6 takich:

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]

0
  • #5 05 Gru 2011 22:37
    brtl
    Poziom 8  

No wlasnie przegladam oferty roznych akumulatorow i ogolnie - nie jest tanio jezeli mowa o akumulatorach 100ah +

Wybaczcie lamerskie pytanie, oczywiscie wkaldajac slabsze akumulatory skroci sie czas pracy urzadzenia, czy jeszcze jakies problemy moga z tego faktu wyniknac ?

0
  • #6 05 Gru 2011 23:20
    agent.orange
    Poziom 15  

brtl napisał:
    No wlasnie przegladam oferty roznych akumulatorow i ogolnie - nie jest tanio jezeli mowa o akumulatorach 100ah +

Wybaczcie lamerskie pytanie, oczywiscie wkaldajac slabsze akumulatory skroci sie czas pracy urzadzenia, czy jeszcze jakies problemy moga z tego faktu wyniknac ?

Czas się skróci na pewno. Nie wiadomo jak z ładowarką, może przeładować akumulatory jeśli jest bardzo prosta.

0
  • #7 05 Gru 2011 23:27
    brtl
    Poziom 8  

fakt o tym zapomnialem :/

0
  • #8 06 Gru 2011 20:59
    gruby1
    Poziom 29  

I do tego żywotność tych akumulatorów drastycznie spadnie, bo trzeba je będzie częściej ładować. W ramach informacji, trafko sieciowe o mocy 3kW 230/36V w podstawowej wersji, nie zalane żywicą i bez obudowy to koszt dokładnie 1150 zł brutto. Czyli mniej więcej tyle, co 3 akumulatory samochodowe o pojemności 72Ah.

0
  • #9 24 Kwi 2012 18:53
    egon14
    Poziom 9  

Nie wiem bo nie jestem elektronikiem ale mysle, ze w samochodzie nie sa montowane akumulatory trakcyjne. Maszyny czyszczące pracuja na takich.
    Lepiej sie zaopatrzyc w takie baterie bo na samochodowych nie ruszy. Baterie nie sa tanie ale mozna poszukac u roznych dostawcow np tutaj: http://mbprojekt.eu/

0