Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Programator do instalacji C.O. i ogrzewania pod這gowego (mix)

larsandersson 05 Gru 2011 11:06 2073 4
  • #1 05 Gru 2011 11:06
    larsandersson
    Poziom 6  

Witam forumowicz闚
    Mam ma造 problem w zwi您ku z pierwszym sezonem grzewczym w nowym mieszkaniu. Zainstalowany mam przez poprzedniego w豉軼iciela kocio dwu funkcyjny Beretta 12/22i. Kocio sterowany jest jednym regulatorem temperatury Euroster 2000 w jednym z pokoj闚. Mieszkanie ma ok.80m2 i ogrzewane jest w pokojach i 豉zienkach grzejnikami z termostatami i opr鏂z tego w tej samej instalacji jest 32m2 ogrzewania pod這gowego w tych samych 豉zienkach, korytarzu i kuchni.
    Mam podejrzenie, 瞠 regulator ten nie jest do ko鎍a przeznaczony do takiego mixu obu typ闚 ogrzewania. Dzia豉 on na zasadzie histerezy i w momencie uzyskania docelowej temperatury i wy陰czeniu pieca pod這gi wci捫 oddaj ciep這 i robi si zdecydowanie za ciep這. Czy w takim przypadku pom鏬豚y np. regulator Euroster 2026 ale pod陰czony wci捫 tak jak poprzedni (tzn. bez czujki pod這gowej) ale z w陰czon funkcj algorytmu P.I? Dodam, 瞠 sterowanie ogrzewaniem pod這gowym za pomoc termostat闚 nie za bardzo si udaje, poniewa mam je ustawione na min (20st C) a i tak pod這gi si nagrzewaj.

I jeszcze jedno pytanie czy ten algorytm to PID? tylko komercyjnie nazwane tak przez firm euroster, czy te jest to ich autorski pomys na wz鏎 PID??
    Za wszelk pomoc b璠 wdzi璚zny!

• #2 05 Gru 2011 16:34
    tronics
    Poziom 35  

Za堯 do pod這g闚ki zaw鏎 mieszaj帷y, a nie kombinuj z regulatorami i sterownikami.

• #3 05 Gru 2011 18:36
    larsandersson
    Poziom 6  

tronics napisa:
    Za堯 do pod這g闚ki zaw鏎 mieszaj帷y, a nie kombinuj z regulatorami i sterownikami.

witam. a gdzie to niby mam za這篡 albo inaczej nie jestem pewien czy tego ju nie mam. jak to sprawdzi? gdzie to powinno by umieszczone?:)

• #4 10 Gru 2011 17:40
    larsandersson
    Poziom 6  

Witam
    pod piecem w p造tkach znalaz貫m jedynie takie zawory:

a na piecu wida to tak:

je郵i to nie zaw鏎 mieszaj帷y (hmm przypuszczam, 瞠 to jednak nie to heh) to co to jest i dlaczego dwa zawory sa na jednej rurce?
    any clue?

• #5 10 Gru 2011 18:17
    tronics
    Poziom 35  

Nie wiem co to dok豉dnie jest na fotce nr 1, podejrzewam 瞠 filtr (mam co podobnego przy pompie CO), a dwa zawory przed i po aby od陰czy wod na czas wymiany/czyszczenia filtra. Co do pieca to te chyba nie to. Zaw鏎 mieszaj帷y tr鎩drogowy/tr鎩dro積y/3D znajdziesz cho熲y na allegro, a mniej wi璚ej dzia豉nie, wygl康 i przeznaczenie mo瞠sz zobaczy cho熲y w:
    www.imi-international.pl/pl/download/downloads,f,394
    To jest pierwszy dokument pdf dot. zapytania zaw鏎 tr鎩drogowy na Google zatem prosz mnie nie pos康za o reklam konkretnego producenta. Og馧em po laicku to ten zaw鏎 na zasilanie grzejnik闚 puszcza pomieszan w pewnej proporcji wod gor帷 (zasilanie z pieca CO) oraz wod ch這dniejsz (powr鏒 do CO) - odpowiednio reguluj帷 mo積a uzyska zasilanie grzejnik闚/pod這g闚ki mi璠zy temp. wody na zasilaniu, a powrocie (np. mi璠zy 60 a 30 stopni Celsjusza). Co prawda mo磧iwe, 瞠 opr鏂z zaworu b璠zie potrzebna jeszcze jedna pompa, ale to ju w sumie najlepiej do鈍iadczony instalator po inspekcji instalacji u Ciebie musia豚y si wypowiedzie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
TME Logo