Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala 452 MPS z Faaca - czy obsłuży elektrozaczep bramki?

05 Gru 2011 11:15 2021 2
 • Poziom 16  
  Witam

  Mam napęd FAAC 414 z centralą 452 MPS, pilot 4-kanałowy. Chciałbym to tak podpiąć, aby jeden przycisk otwierał normalnie bramę, dwa - dwie bramy garażowe a czwarty - zamiast obsługiwać funkcję "furtka", czyli uchylać jedno skrzydło, miałby puścić napięcie zwalniające elektrozaczep w bramce obok (która ma też zabudowany domofon Urmet.

  Da się to zrobić?

  Jak podłączyć przewody? Trzeba jakiś dodatkowy przekaźnik?
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Oczywiście że to da się zrobić . Zależy tylko od Ciebie jak wykorzystasz drugi kanał odbiornika wtykalnego w płytę i dwa pozostałe kanały tego samego systemu odbiornika zewnętrznego podłączonego pod zasilanie 24V. Reasumując , musisz dokupić odbiornik zewnętrzny reagujący na posiadanego przez Ciebie pilota czterokanałowego i dwa pozostałe przyciski pilota ( trzeci i czwarty ) zaprogramować do wyzwalania przekaźników funkcyjnych tegoż odbiornika , które to za pomocą przewodów zepnij z elektroniką sterującą innych urządzeń którymi chcesz zawiadować.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 16  
  Dziękuję.

  Doszukałem się, że mam nieoryginalne radio - karta radiowa S-Fix, taka:
  Link

  Jest tam napisane: "NO / 2 / 50 mA, kanał 2 zdublowany stykiem NO przekaźnika 1A / 30V DC, wyprowadzonym na złączu śrubowym"

  I teraz nie jestem pewien, czy dobrze myślę - czy na wejście przekaźnika mam puścić 24V a wyjście połączyć z elektrozaczepem, czy też elektrozaczep podpiąć bezpośrednio do styków przekaźnika? Czy 30V oznacza zasilanie cewki przekaźnika, czy napięcie na wyjściu? Osobiście skłaniam się ku pierwszej opcji, ale pewny nie jestem. A to wszystko nie jest jeszcze złożone, leży w garażu i nie mam jak pomierzyć. Informacja telefoniczna u dystrybutora też odpada, bo z powodu choroby krtani nie jestem aktualnie w stanie wydobyć z siebie żadnego głośnego dźwięku :)