Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Fagor LF-073IT błąd f-9

janikof 05 Gru 2011 13:10 2229 1
  • #1 05 Gru 2011 13:10
    janikof
    Poziom 10  

Mam następujący problem...
    Padła mi grzałka, po wymianie grzałki pojawił się błąd f-4. Okazało się że do grzałki za 250 zł nie raczyli założyć uszczelek i woda lała się spod zmywarki. przełożyłem więc uszczelki ze starej i pojawił się błąd f-9 (INNA MOŻLIWOŚĆ). Zmywarka pobiera wodę (już nie cieknie), i za chwilę pojawia się błąd f-9. Wszystkie wtyczki podłączyłem jak powinno być..... Co z reguły oznacza taki błąd??

Dodano po 54 [minuty]:

kolejne spostrzeżenie: błąd wyskakuje po około 4 minutach na każdym programie. Pobiera normalnie wodę, słychać że myje, odpompowuje wodę i po 4-5 minutach wyskakuje błąd.... :cry:

1 1
  • #2 05 Gru 2011 20:46
    janikof
    Poziom 10  

kolejne spostrzeżenie.... ZMYWARKA ZWARIOWAŁA
    postanowiłem wsadzić z powrotem starą grzałkę i o dziwo zmywarka zaczęła normalnie chodzić, oczywiście do momentu kiedy chciała podgrzać wodę czyli jakieś 25 minut, potem wyskoczył błąd f-6 awaria grzania - czyli ok bo grzałka rzeczywiście niesprawna.
    Więc znowu wkładam nową i zmywara nawet nie ruszyła - jakieś dziwne tykanie przekaźników, buczenie. I tak kilka razy wkładałem starą , nową i nagle na nowej zaczęło chodzić. Nastawiłem program 1 (płukanie) trwa 7 minut, cały program zrobiło (nie wyłączyło jak poprzednio po 4 minutach z błędem f-9. Myślę więc że uzdrowiło się. Nastawiłem więc program 3 (normalne mycie) i prawie 1,5 godziny wszystko chodziło, myło, grzało..... wyskoczył błąd f-3 (brak odpływu). Zaglądam do środka a tam woda odpompowana, wlałem wiadrem wodę do zmywarki - wypompowała. Nastawiam program - od razu błąd f-3 (brak odpływu)!!!!!!

Kilka prób - i nagle robi program 1 (płukanie) bez problemu.....

CZY JEST MOŻLIWE ŻEBY ZMYWARKA ZWARIOWAŁA???
    Co może być że mimo sprawności odpompowywania wyskakuje błąd f-3 ?

Proszę żeby wypowiedział się jakiś fachowiec od zmywarek. Czy takie mogą być objawy gdy padnie sterownik (programator czy jakiś moduł - nie wiem co tam steruje pracą zmywarki)?

0