Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 311,313 - wymiana baterii w kluczyku od centralnego zamka?

05 Gru 2011 13:23 14012 9
 • Poziom 1  
  Mam pytanie.
  Czy po wymianie baterii trzeba jeszcze w jakiś sposób zaprogramować kluczyk? Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda kombinacja i czy to wogóle prawda bo dowiedziałem się, ze jest taka opcja?
 • Poziom 34  
  Jest procedura synchronizacji pilota.
 • Spec od Mercedesów
  Ale nie jest potrzebna po wymianie baterii.
 • Poziom 8  
  W moim Sprinterze 316, 2011r po wymianie baterii pilot nie otwiera/zamyka centralnego, ani też nie przekręca stacyjki, dodam że bateria długo wyjęta z kluczyka.
  To co z tą procedurą synchronizacji klucza, da radę samemu czy ASO?
 • Spec od Mercedesów
  W przypadku nowego modelu (model 906 z kluczykiem "rybką") producent nie przewiduje żadnej procedury synchronizacji. Ani samodzielnie przez klienta, ani w ASO. Jeżeli nie działa - to coś jest uszkodzone. Bo kluczyk powinien odblokować stacyjkę nawet bez baterii. Jak zachowuje się drugi kluczyk (zapasowy)?
  Pierwsze pytanie tematu dotyczyło PRAWDOPODOBNIE modelu wcześniejszego (kluczyk "scyzoryk") - ale tego możemy się tylko domyślać. Bo oznaczenie 311 dotyczy zarówno tego wcześniejszego, jak i obecnego. LUDZIE! PISZCIE WYRAŹNIE JAKIE JEST AUTO!
 • Poziom 8  
  Samochód podczas jazdy zgasł, zgasły kontrolki, przestał działać kluczyk (dioda na kluczyku nie migała przy naciskaniu).
  Na szczęście po użyciu drugiego kluczyka wszystko ok.
  Po wymianie baterii dioda na kluczyku zaczęła migać, z czego wnioskuję że to chyba wina baterii jednak kluczyk dalej nie działa.
  Jakieś pomysły?
 • Spec od Mercedesów
  Kluczyk do wymiany.
  Ewentualnie poszukaj jakiegoś warsztatu elektroniki samochodowej zajmującego się kluczykami i stacyjkami elektronicznymi. ASO w tym przypadku nic nie poradzi. Pomijając że ASO nie jest zainteresowane naprawą starego kluczyka tylko sprzedażą nowego ;)
 • Poziom 9  
  Witam mam dwa kluczyki scyzoryki z dwoma guzikami otwierania/zamykanie do sprintera 316 cdi 2000r . I nie działa mi w nich centralna . Poprzedni właściciel powiedział mi ze wymienił baterie i od tej pory nie działają . Wiec może jest jakaś synchronizacja tych kluczyków ? Proszę o pomoc
 • Spec od Mercedesów
  Jak przekręcisz kluczyk we wkładce w drzwiach to zamyka? Jak naciśniesz klameczkę od środka to zamyka?
 • Poziom 9  
  Tak to wszystko działa . Tylko pilot nie działa mi , zamykanie z guzika w kluczykach czy otwierania nie działa .