Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 311,313 - wymiana baterii w kluczyku od centralnego zamka?

fello007 05 Dec 2011 13:23 16880 9
 • #1
  fello007
  Level 1  
  Mam pytanie.
  Czy po wymianie baterii trzeba jeszcze w jakiś sposób zaprogramować kluczyk? Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda kombinacja i czy to wogóle prawda bo dowiedziałem się, ze jest taka opcja?
 • #2
  miler80
  Level 34  
  Jest procedura synchronizacji pilota.
 • #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  Ale nie jest potrzebna po wymianie baterii.
 • #4
  oczkooczko
  Level 9  
  W moim Sprinterze 316, 2011r po wymianie baterii pilot nie otwiera/zamyka centralnego, ani też nie przekręca stacyjki, dodam że bateria długo wyjęta z kluczyka.
  To co z tą procedurą synchronizacji klucza, da radę samemu czy ASO?
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  W przypadku nowego modelu (model 906 z kluczykiem "rybką") producent nie przewiduje żadnej procedury synchronizacji. Ani samodzielnie przez klienta, ani w ASO. Jeżeli nie działa - to coś jest uszkodzone. Bo kluczyk powinien odblokować stacyjkę nawet bez baterii. Jak zachowuje się drugi kluczyk (zapasowy)?
  Pierwsze pytanie tematu dotyczyło PRAWDOPODOBNIE modelu wcześniejszego (kluczyk "scyzoryk") - ale tego możemy się tylko domyślać. Bo oznaczenie 311 dotyczy zarówno tego wcześniejszego, jak i obecnego. LUDZIE! PISZCIE WYRAŹNIE JAKIE JEST AUTO!
 • #6
  oczkooczko
  Level 9  
  Samochód podczas jazdy zgasł, zgasły kontrolki, przestał działać kluczyk (dioda na kluczyku nie migała przy naciskaniu).
  Na szczęście po użyciu drugiego kluczyka wszystko ok.
  Po wymianie baterii dioda na kluczyku zaczęła migać, z czego wnioskuję że to chyba wina baterii jednak kluczyk dalej nie działa.
  Jakieś pomysły?
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Kluczyk do wymiany.
  Ewentualnie poszukaj jakiegoś warsztatu elektroniki samochodowej zajmującego się kluczykami i stacyjkami elektronicznymi. ASO w tym przypadku nic nie poradzi. Pomijając że ASO nie jest zainteresowane naprawą starego kluczyka tylko sprzedażą nowego ;)
 • #8
  mateusz3109
  Level 10  
  Witam mam dwa kluczyki scyzoryki z dwoma guzikami otwierania/zamykanie do sprintera 316 cdi 2000r . I nie działa mi w nich centralna . Poprzedni właściciel powiedział mi ze wymienił baterie i od tej pory nie działają . Wiec może jest jakaś synchronizacja tych kluczyków ? Proszę o pomoc
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jak przekręcisz kluczyk we wkładce w drzwiach to zamyka? Jak naciśniesz klameczkę od środka to zamyka?
 • #10
  mateusz3109
  Level 10  
  Tak to wszystko działa . Tylko pilot nie działa mi , zamykanie z guzika w kluczykach czy otwierania nie działa .