Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 311,313 - wymiana baterii w kluczyku od centralnego zamka?

fello007 05 Gru 2011 13:23 10367 9
  • #1 05 Gru 2011 13:23
    fello007
    Poziom 1  

Mam pytanie.
    Czy po wymianie baterii trzeba jeszcze w jakiś sposób zaprogramować kluczyk? Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda kombinacja i czy to wogóle prawda bo dowiedziałem się, ze jest taka opcja?

2 9
  • #2 05 Gru 2011 20:50
    miler80
    Poziom 34  

Jest procedura synchronizacji pilota.

4
  • #3 05 Gru 2011 23:23
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Ale nie jest potrzebna po wymianie baterii.

0
  • #4 13 Sie 2013 06:31
    oczkooczko
    Poziom 7  

W moim Sprinterze 316, 2011r po wymianie baterii pilot nie otwiera/zamyka centralnego, ani też nie przekręca stacyjki, dodam że bateria długo wyjęta z kluczyka.
    To co z tą procedurą synchronizacji klucza, da radę samemu czy ASO?

3
  • #5 13 Sie 2013 08:05
    Gerri
    Spec od Mercedesów

W przypadku nowego modelu (model 906 z kluczykiem "rybką") producent nie przewiduje żadnej procedury synchronizacji. Ani samodzielnie przez klienta, ani w ASO. Jeżeli nie działa - to coś jest uszkodzone. Bo kluczyk powinien odblokować stacyjkę nawet bez baterii. Jak zachowuje się drugi kluczyk (zapasowy)?
    Pierwsze pytanie tematu dotyczyło PRAWDOPODOBNIE modelu wcześniejszego (kluczyk "scyzoryk") - ale tego możemy się tylko domyślać. Bo oznaczenie 311 dotyczy zarówno tego wcześniejszego, jak i obecnego. LUDZIE! PISZCIE WYRAŹNIE JAKIE JEST AUTO!

2
  • #6 13 Sie 2013 08:30
    oczkooczko
    Poziom 7  

Samochód podczas jazdy zgasł, zgasły kontrolki, przestał działać kluczyk (dioda na kluczyku nie migała przy naciskaniu).
    Na szczęście po użyciu drugiego kluczyka wszystko ok.
    Po wymianie baterii dioda na kluczyku zaczęła migać, z czego wnioskuję że to chyba wina baterii jednak kluczyk dalej nie działa.
    Jakieś pomysły?

2
  • #7 13 Sie 2013 08:59
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Kluczyk do wymiany.
    Ewentualnie poszukaj jakiegoś warsztatu elektroniki samochodowej zajmującego się kluczykami i stacyjkami elektronicznymi. ASO w tym przypadku nic nie poradzi. Pomijając że ASO nie jest zainteresowane naprawą starego kluczyka tylko sprzedażą nowego ;)

0
  • #8 25 Wrz 2013 13:08
    mateusz3109
    Poziom 9  

Witam mam dwa kluczyki scyzoryki z dwoma guzikami otwierania/zamykanie do sprintera 316 cdi 2000r . I nie działa mi w nich centralna . Poprzedni właściciel powiedział mi ze wymienił baterie i od tej pory nie działają . Wiec może jest jakaś synchronizacja tych kluczyków ? Proszę o pomoc

2
  • #9 25 Wrz 2013 13:20
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jak przekręcisz kluczyk we wkładce w drzwiach to zamyka? Jak naciśniesz klameczkę od środka to zamyka?

1
  • #10 25 Wrz 2013 15:32
    mateusz3109
    Poziom 9  

Tak to wszystko działa . Tylko pilot nie działa mi , zamykanie z guzika w kluczykach czy otwierania nie działa .

3