Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary

fair2003 05 Gru 2011 14:06 3379 6
  • #1 05 Gru 2011 14:06
    fair2003
    Poziom 10  

Dostałem 15 letnią lodówkę Ardo, na której nigdzie nie znalazłem nazwy modelu.

Gdy ustawię pokrętłem stopień chłodzenia, to albo chłodziarka nie chłodzi, albo chłodzi bez opamiętania. Zauważyłem, że odłączona jest kapilara od blachy zamrażalnika i prawdopodobnie to jest przyczyną problemu.

Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary

Jak prawidłowo powinna być przymocowana kapilara i jak to zrobić, aby jej nie uszkodzić?

Pozdrawiam,

0 6
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2011 16:13
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Myślę,że koniec kapilary ze zdjęcia 4 powinien być zamocowany w ten otwór na zdjęciu nr 3.

0
  • #3 05 Gru 2011 16:21
    fair2003
    Poziom 10  

stanislaw1954 napisał:
    Myślę,że koniec kapilary ze zdjęcia 4 powinien być zamocowany w ten otwór na zdjęciu nr 3.

Zgadza się :). Ale jak to zrobić, żeby nie połamać rurki ? I co z samą końcówką ?

0
  • Pomocny post
    #4 05 Gru 2011 16:24
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Ta blacha ma ząbki ,które powinny pasować ,do otworów w parowniku.A koniec rurki,będzie odbierał temperaturę od parownika poprzez tą blaszkę.

0
  • #5 05 Gru 2011 17:02
    fair2003
    Poziom 10  

stanislaw1954 napisał:
    Ta blacha ma ząbki ,które powinny pasować ,do otworów w parowniku.A koniec rurki,będzie odbierał temperaturę od parownika poprzez tą blaszkę.

Acha, czyli sama końcówka może być w powietrzu - bez kontaktu z blachą zamrażalnika ?

0
  • Pomocny post
    #6 05 Gru 2011 17:21
    stanislaw1954
    Poziom 41  

fair2003 napisał:
    Acha, czyli sama końcówka może być w powietrzu - bez kontaktu z blachą zamrażalnika ?

Właśnie tak,a temperaturę przekaże przez blaszkę.

0
  • #7 05 Gru 2011 20:28
    fair2003
    Poziom 10  

stanislaw1954 napisał:
    Właśnie tak, a temperaturę przekaże przez blaszkę.

Zrobione :). Gdy wciskałem blaszkę wyraźnie wskoczyła, więc powinno być okay. Następnie nastawiłem chłodziarkę pokrętłem na 1 i po chwili pracy się wyłączyła. Poprzednio pracowała bardzo długo. Zatem wygląda, że problem rozwiązany.

Dla porządku zamieszczam zdjęcia jak to wygląda.

Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary Chłodziarka Ardo - stary model - mocowanie kapilary

1. Zamrażalnik
    2. Zamrażalnik widziany z wnętrza chłodziarki - z dołu.
    3. To samo co zdjęcie 2, po założeniu pokrywy.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję :),

0