Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5800 - nie działa dotyk, wymiana digitizera nie pomaga

05 Gru 2011 15:25 3031 3
  • Poziom 10  
    Witam!
    Otrzymałem do naprawy Nokię 5800. Objawy: zepsuty dotyk, klikasz na górze, klika się coś na dole itp. Wymieniłem digitizer, nic się nie zmieniło,objawy identyczne. Przełożyłem inny - to samo. Wziąłem się więc za oględziny płyty. Zwróciłem uwagę na ukruszonego glassa (zdjęcie), czy to może być z tym związane? Z góry dzięki za pomoc.

• Poziom 31  
    Tu masz przejścia od dotyku.

• Poziom 13  
    Ukruszony glass ze zdjęcia odpowiada za kartę pamięci, odnośnie dotyku to jeżeli złącze i elementy obok (zdjęcie powyżej) są ok to padł N2450.
  • Poziom 10  
    N2450 wymieniony, problem ciągle jest. Wszystko niby jest w porządku, ale na trzech dotykach działa tylko miejscowo. Czyżbym trafiał same zepsute? No nic, w weekend uda mi się zdobyć sprawną z działającym dotykiem, jeśli dalej nie będzie działać po przełożeniu, będę kombinował dalej.

Ciąg dalszy walki z 5800: wszystkie wymienione dotyki były sprawne, sprawdzone w innej Nokii działają jak należy. Dziwi mnie jedno. Na jednym dotyku działa tylko np lewy górny róg, na innym działa prawy górny. Czasem jak się mocno ściśnie w okolicy gniazda, to coś załapie w innym obszarze. Jest to bardzo dziwne, gdyż wymiana N2450 nic nie dała. Brakuje mi już pomysłów co z tym fantem zrobić.