Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter Netia Spot - czy nadaje się do Neostrady?

05 Gru 2011 16:19 10765 18
  • Poziom 11  
    Czy neostrada będzie działać na routerze Netia Spot i jak sie zachowuje?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Z tego co wiem nie można dopisać "@neostrada.pl", router dedykowany.
  • Poziom 10  
    Netia Spot ma wbudowany autoprovisioning Netii, więc nawet jakbyś jakimś cudem skonfigurował go pod neo, to i tak przy kolejnym upgradzie softu, który zrobi Netia załaduje Ci się konfiguracja internetu Netii
  • Poziom 23  
    A da się w tym urządzeniu wymienić soft na uniwersalny?
  • Poziom 39  
    barytek napisał:
    A da się w tym urządzeniu wymienić soft na uniwersalny?

Netia Spot to produkt robiony na zamówienie nie ma odpowiednika który jest produkowany dla klientów detalicznych, a co za tym idzie soft ktory jest w nim to jego jedyny soft
  • Poziom 10  
    potwierdzam, nie ma odpowiednika tego urządzenia w retailu, tak więc i soft alternatywny raczej nie istnieje.
  • Poziom 14  
    Działa dla TP, tylko, że będziesz konfigurował go ręcznie.

Osoba, która Ci sprzeda NetiaSpot dostanie bilecik za 300 zeta (po zakończeniu okresu umowy)
  • Poziom 39  
    RikasMalinka napisał:
    Działa dla TP, tylko, że będziesz konfigurował go ręcznie.

Czyli jak ?
  • Poziom 14  
    Różnica jest taka,że NetiaSpot nie połączy się za pomocą TR-069 z systemem Netii i nie otrzyma danych konfiguracyjnych (domyślnie nazwa użytkownika i hasło to słowo internet)

wpisujesz 192.168.1.254
    admin/admin_netia
    Zakładka połączenie z Internetem --> ustawienia

Wpisujesz nazwę użytkownika i hasło, zapisujesz ...

Jak chcesz wszystko skonfigurować ręcznie to w tej samej zakładce odznacz : Automatyczne ustawienia WAN i wtedy trzeba podać troszkę więcej danych :))

• Poziom 29  
    Ciekawe jak go zdobedziesz, bo Netia daje Spota wylacznie na dzierzawe..
  • Poziom 12  
    Widocznie niektórzy nie doczytali warunków umowy i sprzedają
  • Poziom 9  
    Mam podobne pytanie. Wiem że to nie moja własność, ale przyda się w rodzinie jako router dla Neostrady. U mnie niestety często zrywał połączenie może u rodziny się sprawdzi. Teraz pytanie VPI ustawiam na 0, VCI 35 wpisuje nazwę użytkownika i hasło. Czy coś jeszcze powinienem zmienić, aby netia spot działał z neostradą?
  • Poziom 1  
    oczywiscie ze sie nadaje. wielcy znawcy się znaleźli. mi konfiguracja zajeła 2 minuty i internet smiga jak marzenie
  • Moderator - Sieci, Internet
    smigly123 napisał:
    oczywiscie ze sie nadaje. wielcy znawcy się znaleźli. mi konfiguracja zajeła 2 minuty i internet smiga jak marzenie

Dlaczego nie opiszesz tego sposobu? Pyskować każdy potrafi.
  • Poziom 14  
    Wystarczy wpisać nazwę użytkownika i hasło i pomodlić się aby router nie był dodany do systemu nadzoru.
  • Poziom 14  
    Tylko jak uruchamiam przeglądarkę i wpisuję np 192.168.1.254 bądź też inne kombinacje to wyskakuję że nie można wyświetlić połączenia itp generalnie że nie ma internetu.
  • Poziom 14  
    Spróbuj po https:// a przy okazji sprawdź w ustawieniach połączenia sieciowego czy brama ma taki adres i czy go pingujesz