Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka SIEMENS SIWAMAT XL 528 - demontaż fartucha

05 Dec 2011 17:06 10742 9
 • Level 19  
  Witam !
  Potrzebuję pomocy przy zdjęciu fartucha, ponieważ bęben trze o gumę u góry po odwirowaniu wody. Odchylając fartuch widać delikatnie syf, który tam wszedł.

  Pralka SIEMENS SIWAMAT XL 528 - demontaż fartucha Pralka SIEMENS SIWAMAT XL 528 - demontaż fartucha

  Czy w tej pralce należy odkręcić cała przeciwwagę [ podejrzewam śrubę na dole, na opasce dookoła przeciwwagi ] . Myślałem tez o wygrzebaniu tego białego plastiku [ zaznaczony strzałką ] ale podejrzewam, że trzeba by go wtedy wymienić na nowy.
  Z góry dzięki za pomoc.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 19  
  Tak jest. Fartuch wyszedł. Problem tarcia wyszedł na światło dzienne. Cały bęben od wewnątrz pokryty jest grubą warstwą kamienia czy czegoś podobnego. Wychodzi na to, że za mało używa się środka znanego z reklam.
  Czy delikatne zeskrobanie tego śrubokrętem nie uszkodzi bębna. A może by tak zagotować w pralce wodę z octem. :D Czy ma ktoś pomysł jak to dziadostwo usunąć.
 • Level 31  
  Kupić Kamix do pralek i zrobić pranie na 90 st. na pewno pomoże.
 • Level 19  
  Dużo tego KAMIX-u trzeba włożyć na jedno czyszczenie ?.
 • Level 39  
  PF wrote:
  Wychodzi na to, że za mało używa się środka znanego z reklam.
  Nie, wynika z tego tylko że używa się proszku na Europę Środkowo-Wschodnią (zwanego w skrócie "szmelc") i na dodatek nie pierze się od czasu do czasu w wysokiej temperaturze :)

  Kamix - 1-2 saszetki powinny wystarczyć.
 • Level 19  
  Fartuch zdemontowany, okazał się dobry, bęben wyczyszczony. Problem pozostał.
  Okazuje się , że tak jakby bęben jednak trochę opadł. Po odwirowaniu wody kiedy guma staje się sucha słychać tarcie z przodu u góry bębna o gumę. Pytanie do osób biegłych w tym temacie. Czy bęben osadzony jest z tyłu na jednym łożysku i czy można je wymienić " łatwo " w domowych warunkach. Czy do wymiany tego łożyska należy mieć jakąś prasę czy np. jest tylko na śrubach.
  ps. Cały czas piszę o łożysku bo jako laik w tym temacie nie wyobrażam sobie innego zawieszenia bębna. Jeżeli jest inaczej to poprawcie mnie.
 • Home appliances specialist
  Pytanie do osób biegłych w tym temacie. Czy bęben osadzony jest z tyłu na jednym łożysku i czy można je wymienić " łatwo " w domowych warunkach. Czy do wymiany tego łożyska należy mieć jakąś prasę czy np. jest tylko na śrubach.
  ps. Cały czas piszę o łożysku bo jako laik w tym temacie nie wyobrażam sobie innego zawieszenia bębna. Jeżeli jest inaczej to poprawcie mnie.[/quote]
  Bęben osadzony jest na dwóch łożyskach.Do wyjęcia zbiornik.
  Narzędzia ogólnie dostępne + własna inwencja twórcza.
 • Level 20  
  Niestety porady wszystkich są nie wystarczające.
  Masz uszkodzony krzyżak bębna -spuchnięty i nic z nim nie zrobisz ,tylko wymiana na nowy (koszt zabójczy) lub używany.
  Proponuje poszukać na allegro całego kompletnego zbiornika z bębnem i amortyzatorami-będzie mniej problemów.Można szukać od Bosch Maxx,bo to to samo.