Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie gniazda CI w samsung UE37D6000

irex333 05 Gru 2011 17:56 6020 13
  • #1 05 Gru 2011 17:56
    irex333
    Poziom 7  

Witam jako nowicjusz :!:

Stałem się posiadaczem tzw SMART TV. :idea:
    Nooooooo funkcji jest sporo oczywiście w porównaniu do starego 12 let. LG CRT.
    Nurtuje mnie temat wykorzystania gniazda CI common interface.

Korzystam w domu z kablówki do której jest dekoder cyfrowy HD z kartą chipową.
    Jeśli dałoby się np taką kartę wsadzić mu w te wejście (prawdopodobnie przez przejściówkę) to miałbym z głowy jednego pożeracza prądu, i jeden pilot byłby też zbędny.
    Nadmieniam tutaj że podczas dostrajania kanałów, TV znalazł wszystkie kanały z dekodera (po nazwie) tylko tyle że wyświetla komunikat program zakodowany po włączeniu kanału z pakietu cyfrowego.

Proszę o fachową odpowiedź - z góry dziękuję :D

0 13
  • #2 05 Gru 2011 18:18
    romeok01
    Poziom 35  

Gniazdo CI w telewizorze służy do obsługi modułu CI z włożoną kartą kodową.
    Są rózne moduły CI na różne systemy kodowania jak Conax, Seca, Nagravision.
    Rodzaj modułu dobieramy do systemu kodowania jaki stosuje operator.

W Twoim przypadku byłoby mozliwe zastosowanie modułu CI i włożenie do niego karty z tunera, ale obawiam się, że karta jest sparowana z dekoderem i na innym dekoderze nie będzie działać.

Jakbyś napisał jaka to telewizja kablowa, to wiadomo by było jaki stosuje system kodowania.

0
  • #3 07 Gru 2011 14:22
    irex333
    Poziom 7  

Hello :!:
    W moim przypadku chodzi o cyfrową VECTRA TV.
    Wcześniej miałem dekoder technisat - jakiś niższy model.
    Teraz jest jakiś chiński HD brandowy robiony dla Vectry.

Fajnie że pojawiło się światełko w tunelu dla mojego przypadku.
    Dzięki za odpowiedz i pozwolę sobie poczekać jeszcze na jakieś
    dobre wieści w tym temacie :D

0
  • #4 07 Gru 2011 15:43
    romeok01
    Poziom 35  

Vectra koduje w systemie Conax i paruje karty z dekoderem i jakbyś kupił moduł Ci Conax, to karta nie będzie działać.
    Pozostaje Ci używanie dekodera, który posiadasz.

0
  • #5 07 Gru 2011 17:33
    irex333
    Poziom 7  

No to LIPA :cry:
    Myślałem że już coś z tego wyjdzie :!:
    Dzięki za dobre chęci.
    Pozdrawiam :D

0
  • #6 21 Gru 2011 18:20
    spoxpl
    Poziom 1  

Witam.
    Dołączam się do tematu.
    Byłem w vectra i mówili o tym że o kartach pod ci na razie nie ma co marzyć.
    Czy w takim razie nie idzie w jakiś sposób sparować karty z innym urządzeniem?

0
  • #8 02 Sty 2012 11:15
    jozgaw
    Poziom 15  

Witam!
    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2012.
    I ja podłączę się do tematu!
    Tylko, że moje pytanie tyczy telewizora Samsung LED UE32C6000, który również posiada gniazdo CI czy można go wykorzystać do odbioru telewizji "n" na kartę.

1
  • #9 02 Sty 2012 11:34
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ten telewizor nie posiada DVB-S (DVB-S2), więc odbiór programów satelitarnych tylko za pomocą zewnętrznego dekodera...

0
  • #10 02 Sty 2012 18:44
    irex333
    Poziom 7  

Wracam i witam!

Tak przed świętami w ulotkach widziałem że już "n" oferuje karty CI zamiast zbędnego dekodera.
    No a vectra pofatygowała się do mnie po dwóch e-mailach i po dwóch tygodniach nareszcie odpisali mi że niestety nie ma co w chwili obecnej marzyć o Vectra W CI.

Poczekamy - zobaczymy - jak inni będą wprowadzać CI (Polsat, Cyfra) to może i u nich ktoś wreszcie o nas pomyśli.

Najlepszego w Nowym Roku !!!

0
  • #11 02 Sty 2012 23:16
    mihal2002
    Poziom 43  

irex333 napisał:

No a vectra pofatygowała się do mnie po dwóch e-mailach i po dwóch tygodniach nareszcie odpisali mi że niestety nie ma co w chwili obecnej marzyć o Vectra W CI.

Poczekamy - zobaczymy - jak inni będą wprowadzać CI (Polsat, Cyfra) to może i u nich ktoś wreszcie o nas pomyśli.

Przyjemnego czekania. Do siego roku. :D

0
  • #12 02 Sty 2012 23:52
    telesat1
    Moderator na urlopie...

irex333 napisał:

Poczekamy - zobaczymy - jak inni będą wprowadzać CI (Polsat, Cyfra)

Znasz taka piosenkę Rodowicz?

Ref.:
    Ale to już było i nie wróci więcej .

0
  • #13 21 Sty 2013 15:12
    kwardinho
    Poziom 10  

Dzisiaj szukałem rozwiązania podobnego problemu u siebie. Vectra + samsung ue32d6500. Po rozmowie z Vectrą i Samsungiem nie mam dobrych wieści :// Nie da się.

ps. facet z Samsunga powiedział, że mają umowę z eNką i w tym przypadku to zadziała. Ale nie wiem jakie konkretny typy tv. Wspomniał, że u mnie [czyli seria "d"] to działa. Niestety mam Vectrę a nie N-kę.

0
  • #14 21 Sty 2013 17:10
    irekr
    Moderator

Lepiej zostaw to złącze wolne.
    Jak wprowadzą kodowane przekazy naziemne, dostępne warunkowo po włożeniu karty Poczty Polskiej z opłaconym ABONAMENTEM, bedzie jak znalazł....

0