Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.4 8v 2001. Economy mode active. Nie moge odpalić

05 Gru 2011 19:34 18070 13
  • Poziom 8  
    Witam. Mam Peugeota 307 1.4 benzyna 8v 2001r. Również mam problem z economy mode active. Samochód nie chce odpalić. Przyciskiem prawej szyby otwieram lewą i na odwrót. Podłączałem auto do innego i próbowałem odpalic samochod ale nic nie dało. Mam problem z klemą od masy (-) ponieważ zacisk nie trzyma zbyt mocno. Czy to może być przyczyna i robic jakies zwarcie ?
  • Poziom 10  
    luźna klema nie powinna być przyczyna a szyby nie maja nic wspólnego z silnikiem ,jak auto nie chce odpalić widać czegoś mu brakuje paliwa lub iskry najprawdopodobniej brakuje mu iskry wiec zacznij od sprawdzenia cewek
  • Poziom 39  
    BSI wyszło w twoim aucie, bez podstaw elektroniki nie ogarniesz tego. Potrzebujesz na początek PPS.
  • Poziom 8  
    grzech94 Paliwo jest, świece i cewke wymieniałem jakieś 4 miesiące temu a wiec to napewno nie to...
    A Ty decybel91 mozesz powiedziec co teraz powinienem zrobic ?
  • Poziom 39  
    Luźne albo zanieczyszczone klemy są częsta przyczyną permanentnego wchodzenia pojazdu w tryb ekonomiczny i problemów z akumulatorem w wyniku problemów z uśpieniem sieci..
    1. Sprawdź i w razie czego wymień akumulator.
    2. Doprowadź klemy i zaciski akumulatora do połysku, uszkodzone elementy wymień i całość zakonserwuj wazeliną.
  • Poziom 8  
    Po podniesieniu maski mialem biały nalot na klemie od masy. Miałem juz podobny problem bo nie moglem odpalić auta. bylo tylko takie tyknięcie jakby rozrusznik byl spalony ale po przeczysczeniu klemy bylo wszystko ok. Pierwszy raz mi wyskoczyl tryb ekonomiczny. Mam nadzieje ze po wymianie zacisku na klemie bedzie wszystko ok bo ten zacisk który teraz mam jest strasznie zajechany...

Dodano po 3 [minuty]:

robokop a jak zwariowało BSI to co teraz ? nowy komputer czy jak ?
  • Poziom 8  
    Ok. Najpierw wezme sie za klemy. Jakby co bede pisał. Jak narazie dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    a co w takim wypadku jak zalaczy sie tryb ekonomiczny? cos sie dzieje czy jak bo mi sie to od jakiegos czasu ukazuje na wyswietlaczu a mam peg 307 2001r...

i mam takie pytanie bo szukam po forach juz od kilku godzin i nic konkretnego nie znalazlem, wiec jest zimno i przestal i odpalac to zabralem aku do domu ale przed tym zamknalem auto i oczywiscie (sam nie wiem czemu to zrobilem) zatrzasem maske i teraz nie mam jak sie dostac do srodka bo maski nie otworze bo musialbym dostac sie do srodka a zamek jest tylko elektryczny i nie mam mozliwosci wlozenia kluczyka do zamka....

bede wdzieczny niesamowicie za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    sprawdzalem juz w lato bo odpadla mi ta oslonka na parkingu i niestety zamka nie widzialem...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    poradzilem sobie w inny sposob... w grilu wycielem jeden segment w srodku tak zeby reka mojej narzeczonej sie zmiescila i dala rade chwycic za linke... takie samo rozwiazanie bez niszczenia czego kolwiek byloby gdybym polozyl sie pod auto bo miejsca na wlozenie reki miedzy zderzakiem a chlodnica jest w zupelnosci wystarczajace...