Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox + D-Link D624T. Jak skonfigurować połączenie?

05 Dec 2011 19:57 1978 11
  • Level 15  
    A ja mam taki problem.
    Jeden mam od tpsa Livebox a drugi załatwiłem od kumpla D-Link G624T. Ten D-Link ma ADSL i chciałbym zrobić tak by był na dole do linii a Livebox u góry i oba WiFi.Dlatego że Livebox nie wygląda zby pięknie a będzie w przedpokoju.Czy jest tak możliwe podłączenie. A jeśli to jak je skonfigurować.
    Odwrotnie chodziły bez zarzutu tylko wyłączyłem DHCP na D-link.Połączenie oczywiście Lan-Lan. Jeszcze jedno pytanie jak zrobić je w jednej sieci.
  • Moderator of Networks, Internet
    Zmień adres LAN-owy na jednym z nich bo mają prawdopodobnie 192.168.1.1.
  • Level 15  
    Tak jak piszesz ala ja zielony .Jak w LB go zmienić, bo w nim bym wolał.
    Chyba że to bez różnicy w którym.
    wiesgaj wrote:
    Tak jak piszesz ala ja zielony .Jak w LB go zmienić, bo w nim bym wolał.

Tylko po co mam ci to opisywać jak w instrukcji wszystko jest podane na tacy. Nie ma różnicy na którym zmienisz adresację. Muszą mieć po prostu różne adresy IP (LAN-owe).
  • Level 15  
    No i tak zmieniłem IP w DL na 192.168.0.1 idziała ok. Ale LB klapa jak podłącze LANy między sobą to niema internetu a nawet 192.168.1.1 nie działa .Pisze że połączenie lokalne z ograniczonym dostępem.Sieć niezidetyfikowana.Host port 23 . W LB wyłączyłem DHCP.
    A najgorsze że teraz wogule nie mam połączenia żadnego z LB.
    Coś sie stało i klapa.Nie wiem co zrobić może z dachu zrzucę to mu przejdzie.
    Ratumku!
  • Level 15  
    Odblokowałem LB i działa .Najgorsze że karta w lapku widzi tylko 1 router a drugi niezidentyfikowana no i odwrotnie jak zresetuje laptopa.Nie mogę przełączać między połączeniami .Czy jest to w ogóle możliwe by mieć jedno połączenie i nie przełączać i resetować karty sieciowej w lapku.
    Ustawić takie same nazwy sieci (SSID) i kodowania w obydwóch routera-ach.
  • Level 15  
    No nie da się ukryć że jestem z tego zielony i nabywam dopiero wiedzę.
    A do moich szanownych kolegów .
    Jest może strona taka która by krok po kroku opisywała mój przypadek.
    Bo to trochę żenujące i czasochłonne pytać o każdy szczegół.
    Wolał bym sam poczytać takie właśnie krok po kroku.Bo ja szukam i jest tego dużo a ja się gubię.
    Jedyne możliwości to instrukcja obsługi, w której wszystko opisane, chyba że znajdziesz coś youtube ;)
  • Level 15  
    jimasek wrote:
    Ustawić takie same nazwy sieci (SSID) i kodowania w obydwóch routera-ach.

Te kodowania to WEP jeśli tak to ja nie potrzebuje kodowania bo domek mój wolno stojący.A sygnał z routera ledwie 5m w koło domu wystarczy.
    A z SSID-em już się uporałem.
    Czyli temat do zamknięcia chyba że masz jakieś pytania?
  • Level 15  
    Tak temat do zamknięcia.