Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić w kwocie 2500-2700 zł - rozmiar 40-42 cale BEZ 3d?

robsonsin 05 Gru 2011 20:18 3728 2
  • #1 05 Gru 2011 20:18
    robsonsin
    Poziom 1  

Witam
    Jaki telewizor kupić w kwocie 2500-2700 zł - rozmiar 40-42 cale BEZ 3d?
    Chodzi mi o jak najlepszy obraz z podłączonej platformy "cyfrowy polsat" (parę programów hd) oraz oglądania filmów przez dvd i podłączenia laptopa lub dysku twardego (do oglądania filmów w popularnych formatach z polskimi napisami)

telewizor będzie stał w pokoju ok 22m kw.
    odległość od odbiornika ok 2-2.5 metra raczej na wprost
    czasem wkrada się słońce
    co oglądam ;) info 40% muza 10% filmy 50% gry może kiedyś
    przeważnie wieczorami ale w wekendy również za dnia
    do tej pory nie zmieniałem telewizora więc przesiadka z "kineskopa" :)
    wieczorami oglądam przy słabym świetle
    lubię obraz raczej ostry "wyraźny"
    matryca raczej matowa bo nie lubię odbić w tv ale i z błyszczącą też dam sobie radę
    co do wielkości to 40-42 cale
    marka raczej obojętna - ważna jakość
    podłączone będzie - cyfrowy polsat, dvd (choć pewnie niebawem dla poprawy jakości blu-ray), amplituner denon z głośnikami koda no i dysk zewnętrzny i laptop (może przez wifi)
    raczej nie będę korzystał z internetu na tv ale jak będzie to też nic strasznego :) zależy mi raczej na dobrej łączności z laptopem i usb na dysk zewnętrzny do oglądania filmów z polskimi napisami
    jeśli jakieś nowinki z internetem kartą sd nagrywaniem na dysk to nie kosztem jakości obrazu :)
    tv raczej bez 3D

Po przeczytaniu wielu opinii w internecie i na tym forum też dalej mam mętlik w głowie. może mi ktoś jeszcze podać plusy i minusy plazmy - na przykład na przykładzie PANASONIC TX-P42G30E i PANASONIC TX-L42E30E
    Często były polecane zastanawiałem się jeszcze nad SAMSUNG 46" LE46D550 w starciu z Samsung UE40D5500 pierwszy lcd drugi led -co lepsze ( lcd w moim przedziale cenowym większy rozmiar 46'') kolega ma SAMSUNG 40''LE40D550 i obraz jest taki sobie ( choć fajne funkcje połączenia z laptopem i dużo obsługiwanych formatów filmów z dysku) No i na koniec SHARP LC40LE630E choć jest to słabszy model bez QATTRON więc czy warto ( słyszałem że qattron ma jakieś nowe rozwiązania poprawiające jakość obrazu a co z tym modelem ?)

Podsumowując sorki za ewentualne błędy i przydługi post ale mam nadzieję że mi pomożecie w wyborze.

• #2 05 Gru 2011 22:43
    sebastianstepi
    Poziom 9  

Witam.
    Kilka tygodni temu wybierałem TV pomiędzy kilkoma markami. Ogólnie wybór padł na Samsunga, ze względu na ceny. W Saturnie pozwolono mi "pobawić" się kilkoma modelami serii D. Obok siebie stały dwa modele serii D550 i D5500. Jak najbardziej polecam modele LED serii D5500 i wyższe - waga, wygląd, głębokość obudowy, jakość obrazu, wszystko przemawia za LED'ami. Mam w domu Sony Bravie II 42" i obraz na Samsungu D5500 jest o niebo lepszy - kontrast i nasycenie kolorów.

Samsung ma jednak kilka błędów i niedociągnięć w oprogramowaniu, które wychodzą na jaw po kilku dniach użytkowania. Sony, Panasonic, Philips czy Toshiba mają lepiej dopracowane oprogramowanie i bardziej praktyczne.

• #3 06 Gru 2011 19:01
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej jakości obrazu to w tej Cenie mogę zaproponować Sony KDL-40EX500. Podświetlenie CCFL sprawuje się w tym modelu bardzo dobrze, więc obraz jest wyraźny, a dodatkowo posiada on 100hz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME