Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z Identyfikacja Diody Mercedes Vito

05 Gru 2011 20:36 2030 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie i liczę na pomoc kolegów w identyfikacji diody sterownika silnika w Mercedesie Vito z 2000 roku.
    Nie mogę nigdzie uzyskać informacji co to jest i jakie ma parametry, nie ma jej w katalogach sklepów elektronicznych albo nie chcą powiedzieć - nie wiem.
    Moja więc prośba o pomoc, bo sam raczej nie dam rady.
    Zamieszczam zdjęcie jak mi się uda.
    Dioda pracuje pod napięciem ok 80V i obciążeniu odbiornika 0,3 Ohm ( wtryskiwacz )
    Może jest jakiś zamiennik?
    Kłopot z Identyfikacja Diody Mercedes Vito Kłopot z Identyfikacja Diody Mercedes Vito
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

SMBJ 110 jest transilem jednokierunkowym i pełni rolę zabezpieczającą. Może być zastąpiony innym, o podobnych parametrach.

http://www.soiseek.com/BYTES/SMBJ/4.htm

Pzdr.
  • Poziom 2  
    Witam, dzieki za odpowiedz, problem w tym, że nie jestem pewien czy to transil, jeden sprzedawca powiedział mi że to niby jest zener SMBJ 110V. Dlatego zależy mi na identyfikacji po oznaczeniu z tego elementu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    tatum napisał:
    Witam, dzieki za odpowiedz, problem w tym, że nie jestem pewien czy to transil, jeden sprzedawca powiedział mi że to niby jest zener SMBJ 110V. Dlatego zależy mi na identyfikacji po oznaczeniu z tego elementu.
    Ależ transil - jednokierunkowy - ma swą charakterystykę prądowo-napięciową o prawie identycznym kształcie jak zwykła dioda Zenera.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

tatum napisał:
    Dlatego zależy mi na identyfikacji po oznaczeniu z tego elementu.

Widzę, że nie przejrzałeś wskazanego źródła. :(

Kłopot z Identyfikacja Diody Mercedes Vito

Pzdr.
  • Poziom 2  
    Witam, koledzy bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i bezcenną pomoc. Udało mi sie odnaleść te diody niestety dopiero za granicą a koszt ich ściągnięcia z opłatami to ok 200zł gdzie same diody kosztują grosze. Podaję link do strony:
    https://www.verical.com/?wrapperCacheBuster=1...searchTerm=SMBJ110CA&searchCriterion=1&&_i_=1
    Temat uważam za zamkniety.
    Pozdrawiam i jeszcze raz Wielkie Dzięki.