Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1,9Tdi, pojazd się toczy po wrzuceniu biegu i przy wciśniętym sprzęgle

05 Gru 2011 20:48 3632 10
  • Poziom 10  
    Witam. Od niedawna jestem właścicielem Seata Leona i ostatnio zauważyłem że przy wciśniętym do końca sprzęgle i wrzuconym biegu samochód zaczął się powoli toczyć a czasami jest problem z wrzuceniem biegu( jak puszczę sprzęgło i wcisnę jeszcze raz to jest ok). Co może być tego przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Sprzęgło "ciągnie",czyli nie wysprzęgla do końca.
  • Poziom 10  
    A i zauważyłem że dzieje się tak przy rozgrzanym samochodzie. A gdzie się sprawdza stan płynu, jest jakaś miarka?
  • Poziom 27  
    Płyn hamulcowy jest wspólny ze sprzęgłem. Może wystarczy odpowietrzyć dobrze.
  • Poziom 10  
    No właśnie teraz też tak pomyślałem że skoro sprzęgło jest hydrauliczne to mogło się zapowietrzyć. Ok spróbuję odpowietrzyć a później zobaczymy

Dodano po 16 [minuty]:

A orientujecie się może gdzie jest odpowietrznik, na przewodzie czy przy sprzęgle?
  • Poziom 17  
    Zawsze bywa na wysprzęgliku.
  • Poziom 42  
    Napisał ,że dwa razy wyciskając sprzęgło , rozłącza.Siłownik lub pompa przepuszcza!
  • Poziom 10  
    No i chyba trzeba będzie wymienić płyn hamulcowy bo jakiś taki strasznie ciemny

Dodano po 19 [minuty]:

A czy da radę odpowietrzyć bez kanału czy trzeba od dołu?
  • Poziom 27  
    Do odpowietrzenia sprzęgła zabierasz się od góry, do hamulców najlepiej mieć auto na podnośniku, ale nawet na chodniku pod blokiem da radę. Kwestia wygody.
  • Poziom 10  
    No właśnie jestem po wymianie płynu i odpowietrzeniu i wszystko jest na razie ok.