Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy tablet z Androidem Ice Cream Sandwich za mniej niż 100 dolarów

panlis2010 05 Gru 2011 23:34 1119 0
  • Pierwszy tablet z Androidem Ice Cream Sandwich za mniej niż 100 dolarów Według zapowiedzi osób odpowiedzialnych za rozwój Androida, jego najnowsza wersja o nazwie kodowej Ice Cream Sandwich (ang. lodowe ciastko) ma być pierwszą odsłoną systemu łączącą w sobie dwa oddzielne dotychczas światy - środowiska przeznaczone dla tabletów i smartphonów. Zanim jednak do tego dojdzie, na rynku muszą się pojawić obsługujące ją urządzenia, a pozostałe przejść proces aktualizacji. Wygląda na to, że niebawem spełniony zostanie ten pierwszy warunek.

    Chiński producent elektroniki - MIPS Technologies, ogłosił bowiem plany wprowadzenia na rynek taniego tabletu sygnowanego własną marką o nazwie MIPS. Sprzęt będzie pracował w systemie Android, już w wersji Ice Cream Sandwich, a na rynku będzie go można nabyć za niecałe 100 dolarów (dokładnie 99$). Biorąc jednak pod uwagę opłaty, jakie pobiera dystrybutor tabletu, Ainol Electronics Co., łącznie z kosztami transportu, jego cena może wzrosnąć o parędziesiąt dolarów. Tyle bowiem musieli zapłacić pracownicy portalu Android Central za dostarczenie MIPS do USA.

    Odnośnie specyfikacji nowego tabletu, MIPS będzie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy, procesor XBurst o taktowaniu 1 GHz i grafikę Vivante GC860 GPU. Ponadto w modelu uświadczymy m.in. obsługę sieci WiFi, łączność Bluetooth, wejście HDMI oraz wejście kart microSD. Jak widać, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku tabletami, parametry MIPS nie są oszałamiające, choć Andy Rubin jego pojawienie się skomentował tak: "Jestem zdumiony wejściem do sprzedaży tabletu pracującego na Androidzie w wersji 4.0 o takich parametrach. Jego niewielkie koszta i wysoka wydajność to zwycięstwo klientów i doskonały przykład na to, jak otwartość naszego systemu zachęca do innowacyjności i pobudza konkurencję na świecie w interesie konsumentów".

    Źródło: Link