Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze JAMO 606 czy YAMAHA NS-555

kovalsc 05 Gru 2011 23:46 4012 6
  • #1 05 Gru 2011 23:46
    kovalsc
    Poziom 9  

Witajcie..

Mam już swój wstępny config kina - amp YAMAHA rx-v667 i teraz pojawia się dylemat, bo słyszłaem ten amp na NS-555 i bardzo mi się podbał odbiór, ale tak sobie podrzucam wątpliwość na nieco tańsze JAMO 606, co sądzicie, co będzie lepsze, czy NS'y droższe lepsze??

Pozdrawiam

0 6
  • #2 06 Gru 2011 22:33
    Pablo1964
    Moderator

kovalsc napisał:
    słyszłaem ten amp na NS-555 i bardzo mi się podbał odbiór

Posłuchaj na Jamo 606. Tylko tak będziesz miał porównanie. Lepiej poświęcić trochę czasu niż przez miesiące czy lata żałować zakupu.

0
  • #3 06 Gru 2011 22:53
    kovalsc
    Poziom 9  

Jutro, mam plan wybrać się do sklepu typu top HiFi, zapewne będzie kilka dogodnych configów, do tego nie udało mi się namierzyć yamahy rx-v667 w kolorze czarnym, wiec muszę szukać alternatyw, ktore moge mi wszystko pokrzyzowac, ale przede wszystkim, jak piszesz odsłuch daje decyzje.

Zobaczymy jutro.. co mi sie spodoba... Bo wraz z jedzeniem, apetyt rosnie i do tego $ rowniez jaka ma byc wydana, choć czasami zastanawiam sie ze przy swoich skromnych 16m2, czy nie za bardzo chce poszalec, a wogole nie wykorzystam mozliwosci amp'a czy glosnikow, bo wiadomo, mieszkanie w blokach, nie daje duzych mozliwosci, tzn za glosno sie nie poslucha, bo sasiedzi, a do cichej muzyki moze w sumie duzo nizszy model w hierarchi wystarczyc....

Troche sie rozwodze, ale z kazdym dniem, mam coraz wiecej watpliowsci...

Pozdrawiam

0
  • #4 06 Gru 2011 23:04
    Pablo1964
    Moderator

Im niższy model tym gorsze brzmienie w muzyce. W kinie różnica nie jest tak słyszalna. W poprzednim wątku pisałeś, że masz Yamahę Pianocraft E-810 i chcesz, żeby nowy sprzęt brzmiał nie gorzej w stereo. A to stawia poprzeczkę dość wysoko. Ale najważniejsze to posłuchać sprzętu przed zakupem. Wątpliwości powinny się wtedy rozwiać.

0
  • #5 06 Gru 2011 23:08
    kovalsc
    Poziom 9  

No wlasnie.. teraz jak nie moge złapać tej rx-v667 w czerni, patrze na rx-v571 czyli model nizszy ale z aktualnej serii, w sumie cena wychodzi mi bardzo podobna.

Nie wiem na ile to bedzie roznica w odbiorze, i chyba ta 571 nie ma pre-outa, na co mnie uczulales i teraz w sumie tak szukam wszstkiego aby mialo to pre-out w sensie lepszego stereo pod katem rozbudowy.

W zasadzie czy cos kojarzysz, aby bylo tej klasy tego modelu rx-v667 - chodzi mi o mozlwisci rozbudowy innej firmy, ale aby to bylo w czerni...

Pozdrawiam

0
  • #6 06 Gru 2011 23:10
    Pablo1964
    Moderator

Nie jestem pewien.... posłuchaj H/K AVR 255...

0
  • #7 06 Gru 2011 23:31
    kovalsc
    Poziom 9  

HK, jakos mnie nie przekonuje... jestem blizszy Japonskim Tworom:)

Chcialem zapytac, czy
    HDMI (wejścia/wyjścia) 6 / 1
    Analogowe audio (wejścia/wyjścia) 4 / 1
    Cyfrowe koaksjalne (wejścia/wyjścia) 2 / -
    Cyfrowe optyczne (wejścia/wyjścia) 2 / -
    Kompozytowe wideo (wejścia/wyjścia) 5 / 1
    Komponent wideo (wejścia/wyjścia) 2 / 1
    S-video 1

To oznacza ze jest pre-out??

Pozdrawiam

0