Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLSAT i ECHOSTAR DSB-606

12 Gru 2004 15:22 5152 7
  • Poziom 12  
    Witam!!!
    Mam tuner satelitarny taki jak w temacie, zakupiony w promocji polatu (wraz z pakietem kanałów). Problem polega na tym że mam ich tylko 120. Czy da się coś zrobić żeby było ich więcej, i czy da się wjakiś sposób odkodować zakodowane programy??? Aha sygnał pobiera z HB. Piszcie!!! PZDR
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Witam. Na liście <cyfrowy polsat> tyle będzie. Wchodzisz na listę <wszystkie kanały> jeżeli jakieś już tam są a powinno być koło setki. Wchodzisz w menu i przeszukujesz satelitę <rodzaj wyszukiwania FTA> i wtedy powinny się załadować wszystkie. Wystarczy tylko pozmieniać sobie kolejność i oglądać. Jeżeli na tej liście jest <Echostar 1 i 2> to zrób ustawienia fabryczne, zaprogramuj najpierw sieć 12.322 a potem tak jak napisałem wyżej. Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Adam72 napisał:
    Witam. Na liście <cyfrowy polsat> tyle będzie. Wchodzisz na listę <wszystkie kanały> jeżeli jakieś już tam są a powinno być koło setki. Wchodzisz w menu i przeszukujesz satelitę <rodzaj wyszukiwania FTA> i wtedy powinny się załadować wszystkie. Wystarczy tylko pozmieniać sobie kolejność i oglądać. Jeżeli na tej liście jest <Echostar 1 i 2> to zrób ustawienia fabryczne, zaprogramuj najpierw sieć 12.322 a potem tak jak napisałem wyżej. Powodzenia.

To Nic nie pomogło!! A gdzie dokładniej w ustawieniach wyszukiwania ustawia się FTA?? DZieki PZDR!
  • Poziom 14  
    No to jeszcze raz. Lista <cyfrowy polsat> jest ustawiona przez operatora i jest nie do ruszenia tzn. jest tyle kanałów ile jest i nie można ich ustawić. Przy prawidłowym ustawieniu czaszy i odpowiednim konwerterze powinno być ich około 150. Ja więc zawsze ustawiam klientowi listę <wszystkie kanały> w następujący sposób. Wchodzę w menu > konfiguracja > instalacja programów > LNB 1 /jeżeli tylko Hot Bird/ > sprawdź sygnał > TP może być 12.322 > Tryb szuk. FTA. Rozpoczynam wyszukiwanie i wtedy ładują się wszystkie kanały i jak napisałem wcześniej trzeba je tylko poustawiać wg własnego uznania. Jak na liście <wszystkie kanały jest <Echostar 1 i 2> to wtedy robię ustawienia fabryczne, programuję TP 12.322 > Tryb szuk. sieć i dopiero potem procedura opisana wyżej. Parametry częstotliwości i Tryb szuk. ustawiasz (ok > wybór opcji np sieć, FTA itp > ok). Jeżeli to nie pomoże to sprawdź konwerter czy jest Full Band, jeżeli nie też może być problem. Oprócz tego są jeszcze inne listy kanałów na których możesz ustawiać dowolne kanały. Jak dalej będą problemy, to napisz. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    ok zrobiłem tak i dalej tylko 120 programów?? A ty masz ile programów?? Pujde do sklepu i jeżeli będize mozliwośc wymienienia tunera to go wymienie.
  • Poziom 14  
    A konwerter ? Jaki ? Ile ma lat ? Jeżeli nie będzie to Full Band może być podobnie, czyli nie wszystkie kanały.
  • Poziom 12  
    Cały zestaw został zakupiony gdzieś 5 miesięcy temu, nie wiem czy ma Full Band??
  • Poziom 14  
    Myślę że w takim razie konwerter w porządku. Napisz jeszcze czy zmieniałeś listę na <wszystkie kanały> tak jak pisałem na początku, czy próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne i od jakich kanałów zaczyna się lista programów a na jakich się kończy, podaj ze trzy pierwsze i trzy ostatnie. Podaj też jakie w menu > konfiguracja > instalacja są ustawienia. I jeszcze jedno, jeżeli zestaw był zakupiony 5 miesięcy temu, czy chodził cały czas ok i jak to się stało że nie ma reszty kanałów. Jeszcze jedna sprawa, jaki jest sygnał ? Ile ma górny pasek a ile dolny ?