Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden bc 246t a MPT 1327

06 Gru 2011 03:32 2758 13
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam skaner uniden bc 246t i ostatnio zainteresował mnie temat trunking-u (MPT 1327) , podobno przez program "trunkview" można jakoś sobie posłuchać tego systemu :-). I tu rodzi się pytanie czy ktoś próbował juz taka kombinacje i coś z tego wyszło ? Według opisu programu podobno mój skaner jest z tym programem kompatybilny lecz mimo ustawienia dobrego portu prędkości itp. nie chce mi się nic zadziałać, podpowiem że skaner ma komunikację z komputerem bo na programie ARC 246t działa . Chciałbym aby ktoś opisał krok po kroku jak się do tego zabrać ewentualnie podpowiedział gdzie leży problem.

P.S Proszę nie piszcie : "użyj opcji szukaj (nic nie znalazłem) lub wujek google ci powie :-)

Pozdrawiam
    Czarek
  • Poziom 32  
    ...
    Bez programu też jesteś w stanie sobie posłuchać. Przyjrzałbym się konfiguracji Trunkview, lub zbyt mało klarowny sygnał KK.
  • Poziom 32  
    ...
    Jeszcze raz napiszę, do słuchania kanałów głosowych pracujących w trunkingu MPT-1327 nie potrzebujesz żadnej aplikacji - programujesz jak konwencję.
    Jeżeli chcesz przesiać i słuchać wybranych użytkowników, to musisz skonfigurować Trunkview.
    Po podłączeniu audio i ustawieniu odbiornika na kanale kontrolnym.
    Program powinien pokazać nazwę sieci w zapisie szesnastkowym (ID).
    Czy znasz parametry konfiguracji sieci (Częstotliwości kanałów: kontrolnego i odniesienia oraz krok odniesienia)?

Pamiętaj że to już jest podpinanie się do sieci.
  • Poziom 10  
    nie- niestety nie znam ale czysto informacyjnie bym je poznał :-)
  • Poziom 10  
    numer kanału kontrolnego znam tylko co dalej jak to ogarnąć ??? w skanerze
  • Poziom 32  
    ...
    Jak nie napiszesz częstotliwości kanału kontrolnego i chociaż częstotliwości minimum jednego kanału głosowego, to nikt ci nie pomoże.
  • Poziom 10  
    429.575 kk

429.675 kanał głosowy.

ad.1 Tak masz dobre wrażenie warszawa :-))))
  • Poziom 32  
    ...
    ID 1009, Channel Base 420.00000, Odstęp 12.5Khz

Ale jeszcze odnoszę wrażenie, że akurat MPWiK cię nie kręci. :cunning:
  • Poziom 10  
    Mówiąc prawdę do niczego to mi jest nie potrzebne tylko chciałbym poznać zasadę działania tego systemu i jak ustawić skaner żeby w pełni to dekodował lub przy użyciu jakiegoś programu. Chyba że w skanerze trzeba np wstawić częstotliwości np w systemie np: MOT UHF. Broń boże nie chciałbym postrzegany jako człowiek który próbuje mieś z tego jakiś użytek , tkz. czysta ciekawość.

P.s zawsze mi chodziło po głowie jak ten system działa :-)
  • Poziom 32  
    ...
    Nie zbudowano jeszcze skanera, który by w pełni sprzętowo obsługiwał MPT-1327.

Zależność w MPT-1327 jest prosta.

Oba TRxy nasłuchują KK.

Użytkownik 1 poprzez wysyłanie ID użytkownika 2, wysyła prośbę do systemu o nawiązanie połączenia z użytkownikiem 2. System sprawdza czy użytkownik 2 jest dostępny, jeżeli użytkownik 2 jest w zasięgu sieci, to użytkownik 2 otrzymuje powiadomienie o wywołaniu przez użytkownika 1. Użytkownik 2 aby odebrać rozmowę, musi nacisnąć przycisk PTT, wtedy system wysyła polecenie "Go To Channel" do urządzeń końcowych użytkowników 1 i 2 - GTC. Informuje że rozmowa odbędzie się na kanale np. 5.
    Zakończyć rozmowę może użytkownik, lub system (po upływie przydzielonego czasu przez sys opa). W pierwszym przypadku użytkownik przyciskajac przycisk zakończenia rozmowy wysyła "prośbę" zakończenia rozmowy do systemu i system wysyła polecenie "spoczynku" na kanale kontrolnym. Po TimeOut'cie system sam wysyła polecenie przejścia na KK.

Tyle w skrócie obserwacji systemu.
    Ps. Jeżeli po wywołaniu i "wymianie" PTT użytkownicy przez jakiś czas nie przycisną przycisku PTT, system odczyta, że użytkownicy wylecieli poza zasięg strefy i zwolni kanał..
  • Poziom 10  
    Witam, właśnie o to mi chodziło, czyli to nie ma nic wspólnego z EDACS-em , ok to w takim razie trzeba "trx" lub skaner ustawić na kk i sygnał wypuścić przez gniazdo słuchawkowe i wejść do karty dźwiękowej, i wtedy odpalić np trunk view i powinno działać albo jeśli się nie mylę ustawić kolejno w konwencji i słuchać na chybił trafił.

Przepraszam za niedoskonałość wiedzy w temacie ale właśnie doskonalę Ją :-)

Pozdr.
    Czarek