Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WISL 85 - migające diody (kod błędu)

qba3372 06 Gru 2011 09:52 9225 3
  • #1 06 Gru 2011 09:52
    qba3372
    Poziom 2  

Moja pralka po zakończeniu cyklu prania nie przechodzi automatycznie na cykl płukania. Po zakończeniu cyklu prania zaczyna migać dioda od ustawiania opóźnienia prania (pierwsza z prawej) oraz dioda czerwona start/reset. Po odłączeniu pralki od sieci i ponownym podłączeniu pralka otwiera drzwiczki. Po ustawieniu ręcznym na cykl płukania płucze tylko raz i znowu się zawiesza - migają diody jak po zakończeniu cyklu prania. Po ustawieniu ręcznie na cykl wirowania nie podejmuje cyklu. Zaczyna się kręcić bęben powoli ale nie wiruje i znowu się zawiesza migające diody. :idea:
    Może ktoś mi powiedzieć o co chodzi i jaki to kod błędu. :cry:
    Dziękuję z góry za pomoc :!: :!: :!: :!:

3 3
  • #2 06 Gru 2011 14:53
    dzimi
    Moderator

Aby odczytać kod błędów musisz podać ile razy miga dioda.

4
  • #3 06 Gru 2011 21:45
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

qba3372 napisał:
    Po zakończeniu cyklu prania zaczyna migać dioda od ustawiania opóźnienia prania (pierwsza z prawej)

Chyba pierwsza z lewej w rzędzie poziomym patrząc na wprost panela . https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1408023.html
    Sprawdź grzałkę na przejście i upływność do masy .

0
  • #4 07 Gru 2011 09:25
    qba3372
    Poziom 2  

Witam
    Dziękuję Panowie za pomoc. Migające diody w mojej pralce oznaczają błąd F08 - przebicie do masy w grzałce. Odpiąłem grzałkę od napięcia w pralce i wszystkie programy chodzą jak należy. Po wymontowaniu grzałki okazało się że jest przepalona.
    W opisie błędu podałem że miga dioda start/reset a migała dioda od zamkniętych drzwiczek (czerwona).
    Mimo wszystko wielkie dzięki za pomoc. Koszt naprawy 50 zł. i po sprawie. :D :D :D

0