Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

włączanie alarmu integra 32 przez kontaktrony.

06 Gru 2011 11:06 2228 5
 • Poziom 1  
  Mam problem z alarmem Integra 32 i proszę o pomoc .
  System alarmowy zainstalowany został około 4 lata temu (podzielony na 2 strefy – czujki ruchu i kontaktrony w oknach ), przez ten okres nie było problemu. Od jakiegoś czasu włącza się alarm, najpierw wywoływany był przez kontaktrony w jednym oknie, po jakimś czasie przez kontaktrony w drugim oknie, następnie na przemian. W trakcie testu stanu wejść pokazuje że naruszone są wejścia w 2-uch oknach, tych które wywołują alarm. W chwili obecnej po uzbrojeniu kontaktronów pokazuje się komunikat ``przegląd skasowanych alarmów, 1 – tak``, po wejściu w przegląd : alarm na wejściu 19, 26, 27, 28. Dodam że z czujkami ruchu wszystko jest ok, alarm montował mi gościu od alarmów. Problem z alarmem chciał bym rozwiązać sam. Za udzielona pomoc z góry dziękuje.
 • Poziom 12  
  Jeśli masz kontaktorny przewodowe, to zewrzyj żyły, które są do niego wpięte, jeśli problem ustąpi zrób to co pisał kolega NOOKIA.
 • Poziom 14  
  Witam
  Miałem w zeszłym roku podobny problem.
  Instalacja położona przez elektryka.
  Na jednym przewodzie 8-żyłowym trzeba było podłączyć 7 kontaktronów i jedną wspólną masę.
  Integra 32 i fałszywe alarmy z kontaktronów.
  Po zmianie typu linii z NC na EOL skończyły się fałszywe alarmy.
  Jednak wspólna masa to nie jest dobry pomysł.
  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  tom44 napisał:
  Dodam że z czujkami ruchu wszystko jest ok, alarm montował mi gościu od alarmów.

  Całe szczęście, bo to znacznie podwyższa jego kwalifikacje...

  PiccoloPiki napisał:
  Na jednym przewodzie 8-żyłowym trzeba było podłączyć 7 kontaktronów i jedną wspólną masę.
  Integra 32 i fałszywe alarmy z kontaktronów.
  Po zmianie typu linii z NC na EOL skończyły się fałszywe alarmy.
  Jednak wspólna masa to nie jest dobry pomysł.

  Podstawy elektroniki, nie siej paniki co do wspólnej masy, wystarczy robic to z głową. Przy 7 czujnikach i bezpośrednio zwartych obwodach miałeś zbyt maly przekrój przewodu masy w stosunku do sumy prądów przez nią płynących. Wstawiajac rezystory zmieniłes bilans prądowy obwodów, i dla tego działa.

  Wracając do tematu, miernik w łapy i sprawdz czy kontaktrony działaja prawidłowo
 • Poziom 32  
  Na początku sugeruje sprawdzić wejscie centrali-zewrzyj na kabelkiem wejscie te które robi fałszywe alarmy do COM (masy) i zazbrój na dzień -dwa,jesli bedzie ok to zrób to samo przy kontaktronie -zbocznikuj kabelkiem kontaktron, jesli będzie ok wymień kontaktron lecz wczesniej zobacz czy czasami magnes się nie "przemiescił i przywiera do kontaktronu połową powierzchni.To już chyba wszystkie "testy" przed wymianą.Kilka razy miałem przypadek pęknięcia rurki szklanej kontaktronu z lekkim przemieszczeniem jego elektrod ,magnes na nie działał lecz nie za kazdym razem.Dzieje się tak kiedy kontaktron jest sztywno osadzony w cienkej ramie okna i uzytkownik trzaska oknem podczas domykania ,sa to jednak sporadyczne przypadki.