Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozłączanie sie internetu

kama69 06 Gru 2011 13:26 1725 5
  • #1 06 Gru 2011 13:26
    kama69
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

jakies poł roku temu zmieniłem neostrade 2Mb na 6Mb i chyba od tego momentu zaczely sie problemy z disconnectami. Zaczne od tego ze mam podłaczony filtr do telefonu, a router jest podpiety bezposrednio do linii. Po 2 próbowalem juz na kilku routerach, a obecnie mam ponownie liveboxa ktory niedawno wyminilem na nowy. Bład konfiguracji tez nie wchodzi w grę. Zgłaszalem awarie okolo 10 razy. I za kazdym razem dostaje sms'a ze jest wszysko ok.. Owe rozłaczenia nie sa regularne, czasami jest dzien przerwy a czasmi nie da sie nic zrobic bo zrywa co 10sec. Juz nie mam pomysłu jak to naprawic, a nie wiem czy zmiana usługodawcy by cos pomogła, bo wiekszosc stałych łacz u mnie jest na liniach TP. Tutaj ss z routera rozłączanie sie internetu Z góry dziekuje za odpowiedz.

0 5
  • #2 06 Gru 2011 15:06
    VooVoo
    Poziom 33  

Nie wiem czy LB ma możliwość logowania zdarzeń, ale routery mają. Włącz logi systemowe i obserwuj, co jest powodem zrywania połączenia. Może historia połączeń pomoże w rozwiązaniu zagadki - a przynajmniej będziesz miał materiał do rozmów z tepsą ;)

0
  • #3 06 Gru 2011 15:28
    CHACA
    Poziom 43  

A z odpietym telefonem co sie dzieje?

0
  • #4 06 Gru 2011 15:54
    kama69
    Poziom 2  

CHACA napisał:
    A z odpietym telefonem co sie dzieje?

Z odpietym telefonem tez zrywa. Jak ktos zadzwoni na domowy to tez zrywa. Czyli praktycznie zrywa z telefonem/bez i jak ktos dzwoni... dziwne..

Dodano po 1 [minuty]:

VooVoo napisał:
    Nie wiem czy LB ma możliwość logowania zdarzeń, ale routery mają. Włącz logi systemowe i obserwuj, co jest powodem zrywania połączenia. Może historia połączeń pomoże w rozwiązaniu zagadki - a przynajmniej będziesz miał materiał do rozmów z tepsą ;)
    tylko wlasnie nie wiem zabardzo jak to wlaczyc, jak mam tego szukac w lb?

Dodano po 16 [minuty]:

znalazlem cos takiego

0
  • #5 07 Gru 2011 14:43
    terrade
    Poziom 36  

kama69 napisał:
    czasami jest dzien przerwy a czasmi nie da sie nic zrobic bo zrywa co 10sec.
    Twój problem to mała odległość od centrali, gdybyś miał tłumienie np. 45 dB to raz dwa miałbyś darmową migrację w dół. A tu najwyraźniej się wstydzą to zaproponować (skoro na tej linii powinno być 18-20 Mb/s). Więc zaproponuj to sam motywując bardzo częstym rwaniem synchronizacji.
    kama69 napisał:
    Zaczne od tego ze mam podłaczony filtr do telefonu
    Mam nadzieję, że to nieprawda i że telefon jest podłączony do filtra (a filtr do gniazdka).

Co do parametrów to są tragiczne, tłumienie super, ale SNR niemal o 20 dB poniżej normy (Margin przy pełnym 7456 byłby jeszcze niższy). "Naprawę" miałeś 10 razy (ja 40), więc już wiesz żeby dać sobie spokój.

0
  • #6 07 Gru 2011 16:17
    kama69
    Poziom 2  

Ale jezeli chodzi o SNR to w tym momencie mam juz: Bliski koniec: 23 (dB)
    Odległy koniec: 15 (dB) a reszta bez zmian. Co do telefonu to jest tak jak mowisz ja poprostu źle sie wyrazilem. Czyli co proponujesz zmiane na wolniejsze łacze tak?

0