Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Came BX Strong nie domyka się brama

pogromcaa 06 Dec 2011 16:45 4155 7
Wago
    pogromcaa
    Level 12  
    Witam, mam taki mam problem z tym napędem, generalnie wszystko działa, natomiast co kilka cykli brama nie domyka się całkowicie. Brakuje kilkanaście centymetrów, kogut wtedy cały czas miga. Muszę otworzyć bramę z pilota i ponownie zamknąć i już się zamknie poprawnie. Nie mogę uchwycić momentu kiedy to się dzieje, akurat jak próbowałem kilka razy otwierać i zamykać bramę to zamykała się bez problemu. Zastanawiałem się czy może nie dobija do najazdu i wtedy cofa delikatnie więc przesunąłem ogranicznik trochę wcześniej, ale problem nie zniknął. Napęd jest nowy, zaledwie miesiąc działa, brama ma kilka lat, waga ok 350kg, 5 metrów w świetle, chodzi w miarę lekko.
    Ma ktoś jakiś pomysł. Nie mam enkodera na silniku, czy założenie tego może pomóc?
    Mam wrażenie że automat za bardzo szarpie bramą przy ruszaniu i bardzo gwałtownie staje, może tak ma być, ale wygląda jakby miał ją wyrwać.
  • Wago
  • Wago
    przysniciel

Level 19  
    Gdyby nie miała oporów to sprawdź czy listwa zębata w tym miejscu nie "leży" na kole zębatym, następnie ustawienie siły. Ustawia się ją przekładając przewód na transformatorze, oznaczone jest od 1 do 4. Sprawdź też czy jest dobrze zasprzęglona. Powodzenia
    pogromcaa
    Level 12  
    Dzięki za podpowiedzi, zasprzęglenie i ustawienie siły już wcześniej sprawdzałem (jest na najwyższą wartość ustawione). Resztę sprawdzę w sobotę i dam znać czy pomogło.
    Pozdrawiam
    bromanek
    Level 11  
    spr krańcówki jezdne na listwie zębatej
    pogromcaa
    Level 12  
    A co tam sprawdzić konkretnie?
    pogromcaa
    Level 12  
    Posprawdzałem wszystko co się dało, listwę delikatnie ruszyłem, ale i tak nie obciążała koła zębatego w żadnym miejscu. Na razie bardzo rzadko zdarzy się, że się nie domknie, ok. raz na 20 cykli, póki co musi tak zostać a na wiosnę planuję zdjąć bramę i zrobić dokładny przegląd. Pozdrawiam.
    Michell
    Level 10  
    Witam mój pierwszy post ale spróbuje podpowiedzieć. Ważne jest żeby sprawdzić czujnik przeciążeniowy bo jeśli jest zbyt mocno ustawiony może po prostu taka siła być niebezpieczna. Jest to po części mój fach jeśli szyna jest niewymiarowa i ma np. światło między słupkami 500cm +- 200cm ogon powinna mieć ok. 700cm nie więcej niż +- 4 cm zależy jaka huta, a je jeśli ma 680 cm lub 740 cm trzeba sprawdzić jak sytuacja wygląda w środku mogła być źle pospawana lub dostały się zanieczyszczenia. Wózki też mogą być przyczyną zwłaszcza jakość toczenia osi mogą być niedokładne. Przegląd nieunikniony j.w. poprzednicy zalecali. Pozdrawiam