Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Zumico 4T nie chce wkrecic się na obroty

06 Gru 2011 17:34 25791 24
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Moj problem polega na tym, że mój skuter 4T przestał wkrecać się na wyższe obroty. Zaczęło się to tym, że odpalał normalnie i po przejechaniu okolo 3km przy dojechaniu do krzyżówki i ponownym dodaniu gazu tak jakby się dusił i gasł działo się tak podczas jazdy i nie chcial odpalic, dopiero po jakimś czasie. Poprostu jak sie nagrzał to gasł. Teraz na wolnych obrotach chodzi bardzo ładnie a przy dodaniu gazu gaśnie i tak w kółko a i dodam że jak spuszcze benzyne z gaźnika to na chwile wkreci się na obroty i po chwili znowu to samo. Co to może być? Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Coś Ty cały czas leje 95 i bylo wszystko oj a ten elektrozawór po jakimś czasie robi się gorący, to może być objaw że się nie wyłącza?
  • Poziom 9  
    Bo to było tak, że jadę i puszczam gaz i dodaje to zwalnia az sie zatrzyma po chodzi chwilke i gaśnie i trudno odpalic. Czasami jeszcze dusił sie ale ruszył no a teraz juz nie...
  • Poziom 9  
    Była czarna ale iskra prawidłowa.
  • Poziom 19  
    Nie może być czarna, czarna oznacza zbyt bogata mieszankę. Powód jest jasny, zalewa ci silnik. Przyczyną może być nie domykający się zaworek ssania albo jakiś problem z gaźnikiem.
    To, że iskra prawidłowa nie ma znaczenia. Zbyt bogatej mieszanki nie można zapalić nawet dobrą iskrą.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem elektrozawór i jest sprawny, prawidłowo sie wysuwa. Podejrzewam ze wszystko to wina gaźnika i tu moje pytanie kupić nowy czy zainwestować w zestaw naprawczy?
  • Poziom 19  
    Przed kupowaniem gaźnika (zestaw naprawczy stosujesz gdy np. przerwana jest membrana albo cieknie z uszczelek gaźnika) wymień świecę na nową
  • Poziom 9  
    Niedawno wymieniałem świece na oryginalną NGK, no ale mogła już się zużyć. Kupię nową i zobaczę jaka będzie reakcja.
  • Poziom 30  
    Rozbierz gaźnik i wyczyśc, przyjrzyj się zaworkowi oraz pływakowi.
    Sprawdź przypadkiem czy iglica nie spadła z zawleczki.
  • Poziom 9  
    Miałem podobny problem skuter nie chciał wkrecić się na obroty na zimnym silniku chodził jako tako jak sie zagrzał kończył sie jego żywot w moim przypadku pomogła regulacja zaworów może zacznij od regulacji zaworów i gaźnika
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, wyregulowałem zawory, gaźnik wyczyszczony i teraz gdy stoi na stopkach to po jakimś czasie wkręci się na obroty, a na kołach to ani troszkę nie ruszy. Po prostu nie ma siły, co jest?
  • Poziom 30  
    Gaźnik dobrze złożyłeś ?
    Czy na łączeniu nie łapie lewego powietrza?
  • Poziom 9  
    Tak, gaznik jak rozłożyłem tak złożyłem a lewego powietrza raczej nie łapie bo wszystko jest szczelnie docisniete. Masz może jeszcze jakieś pomysły? Może świeca?
  • Poziom 30  
    Sprawdź na innej świecy - to postawa.
    Dobry luz zaworowy ustawiłeś ? Podaj wartości.
    Co z kompresją?
  • Poziom 9  
    Luz ustawiony ssacy 0,05 a wydechowy 0,10. Kompresja wydaje mi sie ze dobra ale zmierze.
  • Poziom 15  
    Wydech też najlepiej na 0.05 daj. Jak na centralce wkręca na obroty a na kołach nie to zobacz do napędu. Dokładniej do sprzęgła i wariatora. Zobacz czy sprężynki sprzęgła nie pękły i sprężynę centralną :) Później rolki i ślizgi wariatora (chodź bardziej stawiam na sprzęgło).

Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Jaki najlepiej ustawic luz zaworowy?

Dodano po 3 [minuty]:

Na innym gazniku skuter odpala tylko powoli wkreca sie na obroty a z pokrywy zaworow wydobywa sie taki dziwny dźwięk jakby powietrze uciekało. Czy to moze byc zła regulacja zaworów? Jak tak to prosze o to jak najlepiej wyregulować zawory, jakie parametry?
  • Poziom 14  
    Zawory obydwa na 0,05
    Czy na innym gaźniku jest jakaś zauważalna różnica? Czy ten pożyczony gaźnik działał bezproblemowo w innym skuterze?
    Na Twoim miejscu zaglądnął bym jak wygląda zestaw tłokowy, czyli jak koledzy wyżej wspomnieli pomiar kompresji, lub jeżeli nie posiadasz manometru to rozbiórka.
  • Poziom 9  
    Gaznik jest praktycznie nowy oba zawory na 0,05 wyregulowane. Troszke pokręciłem gaznikiem i wymieniłem filtr powietrza to jak cieply to chodzi bardzo dobrze i dobrze reaguje na gaz tylko jest jeden problem, jak jade szybko i puszczę manetkę gazu to bardzo powoli z niego zchodzi czyli dalej jedzie tak poprostu jakbym powoli odejmowal gazu. Czy to moze byc wina złej regulacji gaznika?

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze nie ma wolnych obrotów, za każdym razem gaśnie, dopiero jak sie dobrze rozgrzeje to bedzie chodził na wolnych ale kolo bardzo szybko sie kręci.
  • Poziom 14  
    Mi to wygląda na ewidentnie zanieczyszczony gaźnik - wyczyść go dokładnie. Niedokładną regulację, ewentualnie lewe powietrze.
  • Poziom 2  
    Witam jest to wina zbyt dużej dawki powietrza, albo łapie lewe powietrze, albo należy nasączyć filtr powietrza, gdy czyściłeś gaźnik mógł wypaść oring z śrubki regulacji składu mieszanki i też będzie taki objaw
  • Poziom 9  
    Skuter naprawiony pomogła wymiana gaźnika. Zamykam temat.