Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd danych CRC na dysku SAMSUNG HD502HJ - odzysk danych.

06 Gru 2011 19:43 6428 11
  • Poziom 10  
    Witam. Potrzebuje nie utracić danych z dysku. Wyskakuje błąd danych CRC a Windows chce go formatować. W Windows widać ze partycja jest pusta.
    Bardzo proszę o pomoc, coś jeszcze powinienem sprawdzić, żeby był pełny obraz sytuacji?

Poprawiłem temat i treść posta. (gsm_virus)
  • Poziom 43  
    Kopia posektorowa. Daj też dolną część tabelki SMART.
  • Poziom 10  
    Oto i dolna cześć tabelki SMART
  • Poziom 43  
    Czyli jak napisałem wyżej - zaczynasz od kopii posektorowej bo dysk prawdopodobnie jest uszkodzony. Dane odzyska się z kopii a dysk podda diagnozie.
  • Poziom 10  
    Czy jest na to jakaś inna metoda która odbyła by się z pominięciem kopii posektorowej? Dysk ma 500GB i nie mam drugiego takiego, żeby zrobić kopie.
  • Poziom 28  
    Witam,o dziwo mam ten sam problem na jednym z trzech takich samych dysków.
    Po pierwsze-a taśme zmieniałeś :?:
  • Poziom 10  
    Taśmy nie zmieniałem, miałem wirusy.
  • Poziom 28  
    Sprawdź,nie zaszkodzi :)
  • Poziom 43  
    Tylko jeżeli masz zamiar odzyskiwać niewielką ilość danych (pojedyncze pliki, do których nie trzeba się dokopywać przez różnego rodzaju skanowania itp) - tylko wtedy ma to sens. Jeżeli zaczniesz go katować w celu np: przywrócenia partycji lub jej naprawy bezpośrednio na tym dysku, to prawdopodobnie będzie to niewykonalne (jeżeli błąd odczytu jest na obszarze MFT lub jego kopii to jakakolwiek naprawa nic tu nie da) a skanowania i niepotrzebne zmuszanie dysku, który jest najprawdopodobniej uszkodzony, może całkiem zabić dysk a wtedy w warunkach domowych już nic z niego nie odzyskasz.

P. S. Taśma nie powoduje takich problemów jak w przypadku dysku autora. Prędzej niełącząca wtyczka zasilacza ale to też mało prawdopodobne.
  • Poziom 28  
    A tak troszkę innym torem.
    Możesz spróbować jakimś Live CD z Linuxem to odczytać.
  • Poziom 43  
    Zgrać dane, wyzerować (zrobić procedurę diagnostyczną z E), wysłać na GW (jak jest).
  • Poziom 10  
    Dysk w końcu poszedł do serwisu na gwarancje, ale za odzysk danych i tak kasę wzieli. Problem leżal w dysku że coś tam w mechanice siadło.