Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator graficzny w wynikach wyszukiwania Google

lukasker 06 Gru 2011 20:52 2857 8
  • Kalkulator graficzny w wynikach wyszukiwania GoogleGoogle potentat na rynku wyszukiwarek stale "ulepsza" swoją wyszukiwarkę. Raz są to zmiany na lepsze, raz na gorsze. Dzisiaj Google dodało kolejną nietypową funkcjonalność, od teraz z wyszukiwarki można korzystać niczym z kalkulatora graficznego. Wystarczy napisać wyrażenie "graph for" i funkcję, które wykres chcielibyśmy zobaczyć. Można nawet rysować wiele funkcji na jednym układzie współrzędnych. Czy teraz kalkulatory graficzne pójdą w niepamięć? Więcej w źródle.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2915 postów o ocenie 120, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    ^Rachel
    Poziom 21  
    Całkiem przydatna funkcja i dobrze o niej wiedzieć. Jednak ja wolę swojego TI-83 :)
    logos2000
    Poziom 21  
    Wolfram Alpha nic nie przebije
    szulat
    Poziom 23  
    ^Rachel napisał:
    Całkiem przydatna funkcja i dobrze o niej wiedzieć. Jednak ja wolę swojego TI-83 :)

niestety kalkulatorek na biurku ma niewybaczalną wadę - nie działa na nim copy/paste do komputera...
    adam1987
    Poziom 18  
    Niestety jak zwykle, domyślnie w Operze nie działa - ale wystarczy ustawić przedstawianie się jako Firefox i w magiczny sposób nagle wszystko śmiga - to jest bezczelność Google która coraz bardziej mnie denerwuje!
    Frog_Qmak
    Poziom 25  
    adam1987
    Poziom 18  
    Opera była i nadal jest poważnym konkurentem Chrome - może o to chodzi. Wcześniej blokowali użytkownikom Opery dostęp do innych usług jak np. Analytics czy AdWords, twierdząc, że przeglądarka jest niezgodna ze standardami, podczas gdy była wówczas na topie pod tym względem.
    nelik1987

Poziom 31  
    Genialne narzędzie, podczas studiów wiele razy musiałem sprawdzić jak wygląda kształt funkcji, więc albo robiłem to w excelu (co było czasochłonne), albo w specjalnych programach do rysowania wykresów gdzie nie zawsze można było tworzyć wszystkie wykresy. Nie znałem wtedy jeszcze Matcad czy Matlab. Brawo dla Google.