Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka CANDY CDI45 bład E4

SlawusB 06 Gru 2011 20:54 11600 9
  • #1 06 Gru 2011 20:54
    SlawusB
    Poziom 9  

proszę o pomoc! błąd E4, na forum są informacje ale szczątkowe, "coś przeczyścić poczekaj na serwis, albo samo się naprawiło", jak dla mnie to za mało, proszę o dokładniejsze informacje jak usunąć ten problem, mam zmywarkę zabudowaną i nie wiem od czego zacząć, proszę o pomoc.

0 9
  • #2 06 Gru 2011 23:39
    monsterro
    Poziom 11  

załazył sie czujnik zalania który znajduje się w spodzie zmywarki. najlepiej przechyl zmywarke na plecy tak aby woda wydostała się z miski a jeśli sie to powtórzy to musisz zlokalizować wyciek zdjąć boki i obserwować z kąd zbiera się woda w trakcie zmywania.pozdrawiam

Dodano po 35 [sekundy]:

załazył=zalał :)

2
  • #3 07 Gru 2011 08:08
    SlawusB
    Poziom 9  

znaczy to że muszę wymontować całą zmywarkę, ajajaj, będzie rozkręcania.
    dzięki za tak szybką odpowiedz, będę informował o postępach naprawy

Dodano po 2 [minuty]:

nie ma innego sposobu, aby dostać sie do czujnika?, ja mam zabudowaną zmywarkę, dodatkowo nie wiem jak jest zamontowana, nie ja montowałem, ale trudno muszę naprawić przed świętami

0
  • #4 07 Gru 2011 08:56
    monsterro
    Poziom 11  

musisz wymontować cokół który zapewne jest na zaczepach otwórz drzwi zmywarki i go pociągnij i powinien sie odczepiać po kolei ewentualnie zobacz czy w szafkach nie ma śróbek z góry wkęcanych w niego a potem odkręc sróbki które są w dachu zmywarki przed samymi drzwiami (otwartymi) widac blaszki montarzowe i jak pociągniesz zmywarke to sama wyjdzie :) zeby dostać sie do czego kolwiek musisz ją wyciagnoć bo wszystko jest w spodzie

1
  • #5 12 Gru 2011 21:16
    SlawusB
    Poziom 9  

dzięki za podpowiedz, jest na zewnątrz, (zmywarka oczywiście), wylałem wodę z podstawy ale po włączeniu napełnia sie, nie wiem gdzie jest wyciek, wracam do pracy!, mam całą noc, jak znajdę wyciek podziele się doświadczeniem.

0
  • #6 13 Gru 2011 07:02
    SlawusB
    Poziom 9  

najprawdopodobniej zlokalizowałem wyciek, jest to pompa myjąca, da się to naprawić, uszczelnić, proszę o podpowiedz.

0
  • Pomocny post
    #7 13 Gru 2011 09:09
    monsterro
    Poziom 11  

nie pamietam jaka tam jest pompa ale albo jest do wymiany korpus jeśli jest nie rozbieralny albo reperaturki czyli w środku korpusu ten usczelniacz ze sprężynka taki czarny który jest na ośce.

1
  • #8 09 Sty 2012 10:53
    SlawusB
    Poziom 9  

dzięki, zmywarka działa , pompa myjąca wymianiona

0
  • #9 12 Mar 2012 21:14
    mietek11
    Poziom 9  

Witam.Pociągnę wątek błędu e4 w zmywarce.W misce brak wody przeczyszczony przewod zasilający i odpływowy a zmywarka zatrzymuje się po jakieś pół godzinie mycia i wyswietla się e4 i piszczy.Mam spostrzeżenie być może mylne ale jak się zatrzymuje to miga światło może coś z grzałką bo jej awaria też powoduje błąd e4(wyczytałem gdzieś na forum).Czujnik wody w misce chyba sprawny ciężko stwierdzić-może jakiś sposób by go sprawdzić.Proszę o pomoc co może powodować taki błąd.Pozdrawiam.

4
  • #10 23 Paź 2012 11:13
    SlawusB
    Poziom 9  

problem rozwiązany po wymianie pompy myjącej, dziękuję wszystkim za pomoc.

5