Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T Overmax pod USB a Cyfrowy polsat? Jak skonfigurowac?

kamilpod 06 Gru 2011 21:01 4393 6
  • #1 06 Gru 2011 21:01
    kamilpod
    Poziom 8  

Witam.

Posiadam tuner pod USB analogowo-cyfrowy DVB-T Overmax dokładnie taki jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/

i posiadam dekoder mini Cyfrowego Polsatu.

Chcę podłączyc Cyfrowy Polsat do laptopa tak żeby kanały z CP oglądac na laptopie.

Zakupiłem kabel EURO Scart - 3wt. RCA Chinch ponieważ z tunera USB mam przejściówkę z której wychodzą 3xChinch i S-Wideo.

Problem polega na tym że po podłączeniu nie mam żadnego obrazu z CP na laptopie.
    Program do tunera to Total Media 3.5

Czy żeby to działało muszę miec do polsatu talerz podłączony ? Bo narazie nie mam talerza i podłączam bez niego. Ale tu chyba chodzi o to żeby cały obraz przesłac z tunera CP? Tak ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 6
  • #2 06 Gru 2011 21:36
    fuutro
    Poziom 43  

Antena zdecydowanie jest potrzebna.

0
  • #3 06 Gru 2011 21:44
    matzg
    Poziom 35  

kamilpod napisał:
    Zakupiłem kabel EURO Scart - 3wt.

Sprawdzałeś kierunkowość?

0
  • #4 07 Gru 2011 00:03
    mihal2002
    Poziom 43  

kamilpod napisał:

Czy żeby to działało muszę miec do polsatu talerz podłączony ? Bo narazie nie mam talerza i podłączam bez niego. Ale tu chyba chodzi o to żeby cały obraz przesłac z tunera CP? Tak ?

A w jaki sposób TY chcesz odebrać sygnał nadawany do dekodera z satelity? Powinieneś zaznaczyć że jesteś zielony w tej dziedzinie. :D

Instalacja SAT podstawa a zobaczysz jasność.

0
  • #5 12 Gru 2011 17:15
    kamilpod
    Poziom 8  

Witam.

Trochę odkopuję temat ale nie miałem wcześniej mozliwości sprawdzenia sprzętu.

Sprawa wygląda następująco.

Do tunera Sat mam podłączony talerz z konwerterem, sygnał jest sprawdzone na Tv.

Tuner sat mam podłączony do Tunera USB W Laptopie. Z tunera sat wychodzi euro a z tunera usb 3xchincz i tak właśnie podłączyłem.

W programie wybrałem analogowe zespolony wideo.

I mimo tego ciągle pisze brak sygnału i żadnego obrazu.

Co może byc żle ustawione ?

0
  • #7 13 Gru 2011 13:17
    kamilpod
    Poziom 8  

Chce podłączyc dekoder mini polsatu ze złączem EURO a tuner jaki posiadam pod USB to OVERMAX analogowo cyfrowy DVB-T i on ma łącza 3xchincz i s-wideo. Wszystko podłączyłem kablem, euro do polsatu a chincz do tunera. Chcę miec obraz z tunera polsatu na laptopie.

Jaki modulator? Bez niego nie da rady?

0