Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel optyczny a karta dzwiękowa

Happens 06 Gru 2011 21:28 2605 5
  • #1 06 Gru 2011 21:28
    Happens
    Poziom 2  

Witam. Posiadam konsole PS3, którą mam podłączoną pod LCD 22" (Monitor). Potrzebuję też dźwięk a jedynym rozwiązaniem pozostaje mi SPDIF. Na allegro znalazłem taki kabel
    Prawdopodobniej jest on wykonany ze słabych materiałów, więc poszukam lepszych, droższych. Do rzeczy. Chcę się dowiedzieć, czy da się ten kabel optyczny podłączyć do karty dzwiękowej zintegrowanej w moim komputerze, oraz czy będą jakieś przeszkody.

0 5
  • #2 06 Gru 2011 22:45
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli karta wyposażona jest w wyjście optyczne, możesz podłączyć. Ale tylko wtedy.

0
  • #3 06 Gru 2011 22:55
    romeok01
    Poziom 35  

Happens napisał:
    Witam. Posiadam konsole PS3, którą mam podłączoną pod LCD 22" (Monitor). Potrzebuję też dźwięk a jedynym rozwiązaniem pozostaje mi SPDIF. Na allegro znalazłem taki kabel
    Prawdopodobniej jest on wykonany ze słabych materiałów, więc poszukam lepszych, droższych. Do rzeczy. Chcę się dowiedzieć, czy da się ten kabel optyczny podłączyć do karty graficznej zintegrowanej w moim komputerze, oraz czy będą jakieś przeszkody.

Kabel optyczny chcesz podłączyć do karty graficznej?

Ja z tego nic nie rozumiem, napisz co z czym chcesz połączyć i jakie posiadają wejści/wyjścia.

0
  • #4 06 Gru 2011 23:15
    Pablo1964
    Moderator

Happens napisał:
    czy da się ten kabel optyczny podłączyć do karty graficznej

Sądząc po tytule, zakładam, że to przejęzyczenie.

0
  • #5 07 Gru 2011 09:39
    romeok01
    Poziom 35  

Tylko, że wszystko jest tu pomieszane i nie jest napisane jasno, o co mu chodzi.
    Czy konsole PS3 chce podłączyć do komputera przez wejście spdif - elektryczne?
    Jakie wyjścia dźwięku posiada konsola?

W kartach dżwiękowych zintegrowanych zazwyczaj brak cyfrowego wejścia spdif, posiadają one tylko wyjścia cyfrowe i mogą posiadać cyfrowe wyjście elektryczne SPDIF (chinch) i optyczne wyjście dżwięku toslink.

Są tu pomieszane pojęcia, bo SPDIF to sygnał elektryczny i używa sie do niego kabla chinch-chinch, a nie kabla optycznego toslink.

Skoro karta dźwiękowa posiada tylko cyfrowe wyjścia dżwięku to podłącza się ja do amplitunera i nie da się podłączyć do konsoli PS3.

Jeżeli jedno urządzenie posiada wyjście SPDIF (Coaxial) ,a drugie urządzenie wejście optyczne, to istnieją konwertery, które zamieniają sygnał elektryczne na optyczny.
    Kabel optyczny a karta dzwiękowa
    Cena takie konwertera na Allegro około 70 zł

Istnieją tez konwertery, które zamieniją sygnał w druga stronę czyli sygnał optyczny w elektryczny.

0
  • #6 07 Gru 2011 12:39
    Happens
    Poziom 2  

Cytat:
    Kabel optyczny chcesz podłączyć do karty graficznej?
    Ja z tego nic nie rozumiem, napisz co z czym chcesz połączyć i jakie posiadają wejści/wyjścia.

Poprawione

Cytat:
    Jeżeli karta wyposażona jest w wyjście optyczne, możesz podłączyć. Ale tylko wtedy.

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Dobra. Już wszystko mniej-więcej rozumiem. Temat do zamknięcia.

0