Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON MP610 nie drukuje czarnego

gulek5 06 Gru 2011 21:47 7252 2
  • #1 06 Gru 2011 21:47
    gulek5
    Poziom 13  

Witam, drugi dzień walczę z drukarką Canon MP610, problem w tym, iż nie drukuje czarnego koloru. Wszystkie kartridże zostały wymienione na nowe (oryginalne), a nie drukuje tylko czarnego. Drukarka wykrywa dodatni poziom tuszu w zbiornikach. W ustawieniach zostały wykonane wszelkie czyszczenia, kalibracje itp. Testowałem na 3 różnych komputerach, więc wina leży na pewno po stronie drukarki. Inne kolory drukuje bez problemu, a jak dam np sam czarny tekst do drukowania to kartka przeleci przez wałki i wyjdzie czysta. Brakuje mi już pomysłów, szukałem nowego firmware ale na stronie producenta pusto. Może jakiś licznik wydrukowanych stron???

2 2
  • #3 07 Sty 2012 20:56
    fibzi
    Poziom 2  

Witam,miałem to samo.drukarka canon MP610,w grudniu spadła mi z półki.Po podłączeniu nie drukuje czarnego.Inne kolory bardzo dobrze.Cały czas stosuję zamienniki z cipami.
    Czyszczenie głowicy nic nie pomagało.Na wydruku kontrolnym nie drukuje czarnej kratki i napisu PGBKNie bawię się w odmaczanie glowicy,zawiozłem do znajomego do serwisu canona.Powiedział że z głowicą wszystko w porządku,nie jest zaschnięta,a niedrukowanie czarnego to wina sterowników.Powiedział że trzeba odinstalować i zainstalować ponownie.Przed świętami nie miałem czasu,zrobiłem to dopiero dziś,niestety efekt ten sam nie drukuje czarnego.Pierwszy wydruk coś tam troszkę czarnego,następne białe kartki.

Ale udało mi się zrobić.Wymieniłem czarny tusz ten największy,na stary całkowicie pusty,i wydruk kontrolny,pokazało że brak tuszu,lecz jeśli jesteś w trakcie drukowania wciśnij OK.
    Wydrukowało się ,czarny tyle o ile.Założyłem pojemnik z tuszem, i czyszczenie głowicy,wydruk kontrolny- trochę czarnej kratki.Następne czyszczenie ale tylko PGBK-wydruk kontrolny więcej kratki.Po czwartym czyszczeniu-cała kratka i napis PGBK.
    Drukuje już normalnie.
    Nie wiem może pomogła wymiana tuszy,może coś się zresetowało.Mnie pomogło i działa.
    Pozdrawiam Andrzej.

0