Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziony telefon - policja a numer złodzieja

prezesonline 06 Dec 2011 21:51 5132 2
    prezesonline
    Level 11  
    W drogim modelu skradzionego telefonu mam opcję lokalizatora, niestety była wyłączona w momencie kradzieży telefonu przed miesiącem. Sprawa formalnie była zgłoszona na policji.
    Nowy fakt: dzisiaj, dzięki antykradzieżowej aplikacji telefonu, dostałem sms (nie wie o tym użytkownik telefonu) z numeru, który zalogował się do skradzionego aparatu, czyli zyskałem jedynie numer użytkownika skradzionego aparatu.
    Co może z tym zrobić policja - jutro pewnie pójdę i podam ten numer?
    Podejrzewam, że nie mogą namierzać ot tak sobie w sprawach innych niż alarmy bombowe - czy jeśli podam nr telefonu, wyjaśnię że mam go z programu antykradzieżowego, to czy jedyne co zrobi policja to sprawdzi, czy numer jest zarejestrowany na kogoś - i od tego będzie zależało, czy złapią złodzieja czy powiedzą, że nic nie mogą zrobić? A może jednak łatwiej im namierzyć telefon po numerze, skoro nie zrobili tego po IMEI? A może też sprawdzą, na jakie inne numery dzwoniono z numeru złodzieja i na zasadzie "po nitce do kłębka" znajdą złodzieja? Proszę o radę.
    ps. mam opcję, że jak wyślę sms na ten numer co przyszedł to dostanę lokalizację telefonu - problem w tym, że telefon skradziono w innym mieście, a złodziej otrzymując taki sms natychmiast może wyrzucić telefon.
    Zegarion
    Level 17  
    Zostaw sprawę Policji jak im się zechce to zadziałają normalnie a jak nie to nie to taki totolotek, zależy na kogo trafisz.
    Jaro070
    Level 23  
    Moją C6-00 znaleźli po 3 miesiącach po numerze IMEI, więc pewnie wystarczy, że poczekasz te ok. 2 miesiące.