Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampa stroboskopowa HELP!(!!!!)

chabowski 12 Dec 2004 17:55 1815 4
    chabowski
    Level 12  
    Mam problem padła mi lampa stroboskopowa do ustawiania zapłonu w samochodach .Jak ktoś mógł by mi podpowiedzieć w jaki sposób można sprawdzić palnik w stroboskopie czy działa ,czy takie żeczy się psują co mam w nim sprawdzić jeszcze pozdrawiam
    (!!!!) - ozdobnik?[h]
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Najczęściej w takich stroboskopach padają przetwornice i trafa, tu najpierw szukaj uszkodzenia, palniki rzadko się psują w tych przyrządach, sprawdzić - podmiana.
    JCK
    Level 25  
    Witka!
    Najprostszy z najprostyszch sposobów na sprawdzenie lamp gazowanych jest zapalniczka piezo.Np taka do zapalnia papierosów, gazu na kuchenkach. Wymontuj palnik(lampa) i pstryknij zapalniczką, (trochę trzeba ją rozmontować) aby wytworzona iskra przeskoczyła na jakąkolwiek elektrodę lampy.Jeśli widzisz jakiekolwiek wyładowanie(błysk, naturalnie może być słabiutki) to oznacza, że jest szczelna i na 99% sprawna.
    Jeśli jest błysk, pomierz napięcie na głównych elektrodach powinno być ok.300-400V.
    Jeśli i to jest to szukaj usterki w obwodzie zapłonowym lampy.
    HeJ
    chabowski
    Level 12  
    jak sprawdzić miernikiem przetwornice i trafa ???czy są padnięte??
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Podaj najpierw z jakich elementów jest zbudowana Twoja przetwornica ?.
    Większość tranzystorów (nie wszystkie), diod, można sprawdzić omomierzem (nie w każdym przypadku na 100%), to samo dotyczy transformatorów (wykluczjąc przebicia).