Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz- niepoprawny odczyt

06 Gru 2011 22:37 1953 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Postarałem się dostosować do regulaminu.

Na forum jestem nowy zazwyczaj oglądałem rożne projekty jako gość, ale tym razem przez los zostałem zmuszony do poproszenia o pomoc.

Kupiłem niedawno Woltomierz samochodowy.
    Woltomierz ma trzy przewody czerwony,czarny i pomarańczowy.
    Zawsze gdy zostanie włączony przelatuje wskazówka przez cała skale i wędruje powrotem do zera, po czym pokazuje odczyt.
    Na początku gdy go kupiłem na próbę go sprawdziłem, podłączyłem czerwony i pomarańczowy do + w akumulatorze a czarny oczywiście do - i wszystko ładnie działo.
    Po jakiś 2 tygodniach podłączyłem drugi raz i ku mojemu zdziwieniu woltomierz się włączył, zrobił startowy reset i pokazał wskazanie maksymalne w skali i tak cały czas.
    Gdy przewodu pomarańczowego nie pod łączyłem do sieci tylko czerwony i czarny to tez się dziej to samo.
    Pomyślałem, że może w środku jakieś kable się stykają, wiec zdjąłem obudowę i na pierwszy rzut oka wszytko wydaje się jak należy .
    Nie wiem co z tym zrobić zbytnio, nie chcę marnować kolejnych 100 zł na nowy.

Trochę głupio mi jest prosić was o pomoc żebym nie został pogoniony ( ledwo się zarejestrował, a już by pomocy chciał), ale myślę ze wśród tak dużego grona specjalistów w branży elektronicznej ktoś udzieli mi pomocy.
    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc i Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 29  
    Mógłbyś napisać co to za woltomierz, gdzie go kupiłeś. Samo zdjęcie panelu niewiele mówi. Jeśli to jest jakaś chińska zabawka to możliwe, że po tych dwóch tygodniach padła. Umieść też jakieś zdjęcie ukazujące wnętrzności tego woltomierza.
    Był on objęty jakąś gwarancją?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 2  
    krzyjak napisał:
    Mógłbyś napisać co to za woltomierz

WSKAŹNIK WOLTOMIERZ Auto Gauge z SERII MROCZNE WIDMO SMOKE
    SKALA 8-18 VOLT
    ŚREDNICA STANDARDOWA 52mm
    Firma Auto Gauge zajmuje sie produkcją wskaźników samochodowych.
    Gwarancji nie mam bo kupiłem używany, ale tuż po zakupie działał. Leżał na półce 2 tygodnie i po ponownym podłączeniu już nie chciał działać.
    Oto zdjęcia wnętrza :
    Woltomierz- niepoprawny odczyt Woltomierz- niepoprawny odczyt Woltomierz- niepoprawny odczyt Woltomierz- niepoprawny odczyt Woltomierz- niepoprawny odczyt
    Po dogłębniejszym obejrzeniu całości, zauważyłem jeden uszkodzony element, ale nie wiem co to takiego i czy można go wymienić .
    Widnieje na nim liczba 102.
    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 7  
    Mam ten sam problem... Rozwiązałeś to jakoś?
  • Poziom 15  
    Witam!
    To jest PR-ek(potencjometr montażowy) regulacyjny do ustawienia zakresu pomiaru..102 to 1kom.Może stracił kontakt.Zanim go wymienisz sprawdź w ten sposób:poruszaj nim w lewo i w prawo(zapamiętując pozycję pierwotną) i wróć nim do początkowego ustawienia.Jeżeli to pomoże to jest do wymiany,a jeśli nie to masz problem.
  • Poziom 7  
    Pokręciłem nim trochę i zegar pokazał przez chwilę 16V, w weekend postaram się to dostać i zamelduję co z tego wyszło.
    Pzdr.SXV10