Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reno Laguna"Ogrzewanie tylniej szyby"

kajisystem 12 Gru 2004 18:15 10918 8
  • #1 12 Gru 2004 18:15
    kajisystem
    Poziom 10  

Czy ktoś wie w którym miejscu w samochodzie Reno Laguna jest zainstalowany przekaźnik ogrzewania tylniej szyby?

1 8
  • #2 16 Gru 2005 17:05
    flyman
    Poziom 13  

Może już nie aktualne ale przekaźnik znajduje się pod specjalną pokrywą przy nogach kierowcy. Ową pokrywę można uchylić (jest na zawiasie) i znajduje się bezpośrednio pod i za bezpiecznikami w kabinie... Przekaźnik jest najbliżej wyprowadzeń przewodów...

2
  • #3 16 Gru 2005 18:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 17 Gru 2005 18:19
    bohun555
    Użytkownik obserwowany

flyman napisał:
    Może już nie aktualne ale przekaźnik znajduje się pod specjalną pokrywą przy nogach kierowcy. Ową pokrywę można uchylić (jest na zawiasie) i znajduje się bezpośrednio pod i za bezpiecznikami w kabinie... Przekaźnik jest najbliżej wyprowadzeń przewodów...

Często wypala sie też kostka w tej okolicy....

0
  • #5 21 Gru 2005 18:11
    flyman
    Poziom 13  

U mnie przypadek był taki: do tablicy dochodzą kostki z przewodami i jeden przewód odpowiedzialny za doprowadzenie prądu do ogrzewania tylniej szyby chyba miał nieco zaśniedziałą końcówkę (prawdopodobnie) ponieważ przy włączonym ogrzewaniu rozgrzewał się przy kostce - aż się upalił (prawie)... Musiałem rozebrać całą skrzynkę (wcześniej ją z trudem wyjmując) i zrobić obejście tego przewodu... U mnie razem z objawem niegrzania tylnej szyby był zapach przypalanej płytki drukowanej z tworzywem sztucznym...

0
  • #6 21 Gru 2005 21:49
    grzegorzppp
    Poziom 1  

wypalone złącze na dolnej skrzynki bezpieczników jak się niemylę to żółta kostka i biały kabel gruby.przerabiałem to.

0
  • #7 22 Gru 2005 01:18
    flyman
    Poziom 13  

Dokładnie ten... Upalony (był u mnie...)

0
  • #8 03 Sty 2010 15:00
    11937
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Lut 2010 17:33
    wojtek963
    Poziom 9  

Witaj,
    Po raz pierwszy proszę o pomoc w sprawie laguny I. Posiadam wersję kombi Nevada..i w tym momencie mam pytanko: czy nie Orientujesz się, gdzie podobnej kostki szukać w tym modelu? Prawdę mówiąc posiadam książkę napraw, ale tam jest tylko schemat i nic nie napisano o rozmieszczeniu opisanej wyżej kostki. Pragnę dodać, iż na białym kablu na wyjściu z tylnego słupka (prawa strona, patrząc od tyłu pojazdu) zanotowałem brak jest napięcia. Znalazłem także przekaźnik 39, który według schematu odpowiada za przepływ prądu w momencie zainicjowania przepływu prądu. Nie ma śladów po jakiejkolwiek ingerencji mechanika, ani nie czuć nie przyjemngo zapachu spalenizny.
    Pozdrawiam,
    Wojtek

0