Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o mio spirit 670

elvis666master 07 Gru 2011 08:54 14008 24
  • #1 07 Gru 2011 08:54
    elvis666master
    Poziom 10  

Witam, zamierzam kupic nawigację do 400 zł i wpadła mi w oko mio spirit 670. Słyszałem, że można ją łatwo odblokować i wgrać automape na kartę pamięci nie tracąc przy tym gwarancji producenta. Co o tym sądzicie? Czy to prawda? Czy możecie polecić coś lepszego w tej cenie? :) z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość

0 24
  • #2 22 Sty 2012 23:32
    carthmas
    Poziom 16  

Mój znajomy ją ma. W tej cenie jest to dobry zakup. Łatwe i czytelne menu, szybkie łączenie z satelitą, ale niestety ma słabą baterię. :(

0
  • #3 23 Sty 2012 22:03
    Pontikos
    Poziom 38  

Tez tak uwazam. Ale z takim urzadzeniem sie nie chodzi na grzyby - sluzy do nawigowania w samochodzie i ma samochodowe zasilanie - bateria na 15 godzin jest zbedna.

Poza tym urzadzenie da sie fajnie i prosto odblokowac bez utraty gwarancji - i wgrac dowolna mape.

Kolejna zaleta to WYPOZYCZALNIA map - skoro jedziesz na wakacje do Chorwacji na tydzien, pozyczasz sobie ta mape za 5 EURo, zamiast placic za caly rok za cala Europe kilkaset zlotych.

0
  • #4 18 Lut 2012 16:16
    lfalkiewicz
    Poziom 8  

Witam, jestem użytkownikiem tej nawigacji i narazie mnie nie zawiodła:) teraz bede do niej wgrać mapę z mio 685, bo bardzo mi sie podoba w 685 WYBOR TRASY, to chyba zależy od mapy a nie od nawigacji????

0
  • #5 19 Cze 2012 12:41
    amator2000
    Poziom 20  

Odświeżam temat, teraz ten model z mapami TeleAtlas (2 lata darmowej aktualizacji) na Polskę kosztuję ok. 330 zł - warto kupić :?:

Może jakiś użytkownik tego modelu się wypowie, bo nie chciałbym kupować w ciemno.

Na innym forum pisali, że aktualizacji baz fotoradarów w tej mapie jest darmowa tylko przez 3 miesiące, potem płatna - czy ktoś to może potwierdzić :?:

Czy wyświetlacz w modelu 670 jest wystarczająco jasny w dzień ?

Piszą też, że ma słaby akumulator (mała pojemność) - czy w tym modelu da się go wymontować czy jest trwale przylutowany :?:

0
  • #6 20 Cze 2012 10:57
    Pontikos
    Poziom 38  

Cena tego modelu zawsze byla atrakcyjna - jest to najtanszy z dobrych :)

W wersji z Teleatlas NIEMA wypozyczalni map, o ktorej pisalem wyzej - to duzy minus!!

Akumulator, jak w kazdym MIO jest na zlaczke - co w Twoim przypadku utrudni wymiane [sic!], bo bedziesz musial zlaczke przelutowac do nowego :)

Aktualizacja map - 2 lata od rejestracji, radarow - byc moze 3 mies., jednak raczej zawsze byly platne.. Poza tym - duzo ich niema, a 25 EUR za Europe, to polowa ceny map!!

0
  • #7 20 Cze 2012 13:15
    koala106
    Poziom 39  
  • #8 22 Cze 2012 15:27
    amator2000
    Poziom 20  

Sprzedawcy na portalu aukcyjnym piszą, że ten model ma wypożyczalnię map na Europę.

Ale jak pytam o bazę fotoradarów, to odsyłają do firmy MIO.

Czy wyświetlacz w tym modelu MIO jest pojemnościowy czy oporowy :?:

Czy Asystent Pasa Ruchu w fabrycznej mapie TeleAtlasa (dołączanej do Spirit 670) działa jak należy, czy tylko udaje że działa ?

0
  • #9 23 Cze 2012 11:28
    Pontikos
    Poziom 38  

1. Model tak, ale z mapami Navteq.
    2. pod latarnia najciemniej? ;)
    3. oporowy.
    4. okresl wymagania :)

0
  • #10 25 Cze 2012 20:52
    kwantor
    Poziom 38  

Witam.
    Ostatnio miałem w rękach ten model S670 i jestem też zainteresowany zakupem. Nie interesują mnie praktycznie żadne gadżety odtwarzacze itp.
    To ma nawigować.
    Pytanie jest takie, czy prędkość procesora nie jest trochę zbyt mała?
    Może warto dołożyć i wybrać coś szybszego, odniosłem wrażenie, że IGO primo2 przy zoomowaniu, dojeżdzie do skrzyżowań, nieco się tnie, wacha..
    Czy szybszy procesor zmieni coś, czy może to jest zależne od prędkości kartySD?

0
  • #11 26 Cze 2012 10:26
    Pontikos
    Poziom 38  

Jesli juz chcesz kupic cos szybszego, to musisz wziac pod uwage ze nie wystarczy predkosc procesora - zwroc uwage na wieksza ilosc pamieci RAM (NIE Flash)

0
  • #12 26 Cze 2012 22:45
    kwantor
    Poziom 38  

Dzieki za odpowiedź, jednak dalej nie wiem, czy warto za tym gonić (tą szybkością) Te 128 Mb RAM jakie jest dostępne w s 670 jest to sporo więcej niż 64 w moim poczciwym p550M, a szału specjalnego nie ma, bo procesor ma podobną szybkość?- no ekran dużo większy i czułość wykrywania satelit jest powalająca, jak i cena.
    Zeby kupić coś bardziej żwawego, pewno trzeba wydać ze 2 x więcej..
    W mim mio PDA żeby wszystko jako tako chodziło, to niestety muszę rezygnować z fotoradarów, wyświetlania poi, ukształtowania terenu, animacji menu i wielu innych- TTS itd.
    Przy krótkim teściku 670, było dość podobnie..
    Sam już nie wiem.

Czy dobrym wyborem byłby Navroad Reco
    w 77 sklepach od 453,90 zł ?

0
  • #13 27 Cze 2012 11:29
    amator2000
    Poziom 20  

Pontikos napisał:
    1. Model tak, ale z mapami Navteq.
    2. pod latarnia najciemniej? ;)
    3. oporowy.
    4. okresl wymagania :)

1 - ale model jest sprzedawany z mapami Teleatlasa - czy mam wyrzucić i kupić osobno Navteq`a ?

2 - wiadomo :D

3 - to lipa, że oporowy, wołałbym coś z pojemnościowym - czy wogóle są jakieś nawigacje z ekranem pojemnościowym ?

4 - czy w trybie Asystenta są WSZYSTKIE skrzyżowania w miastach i na wjazdach-zjazdach z autostrad ?

A może lepiej kupić model 685, z mapami na Europę ?

0
  • #14 27 Cze 2012 12:02
    Pontikos
    Poziom 38  

1. prosciej szukac egzemplaza z Navteq - wyjdzie taniej.
    3. sa - i IMHO, chodza duzo gorzej - ich obsluga w aucie jest trudniejsza. Ekran pojemnosciowy to domena zabawek domowych, nie samochodowych..
    4. WSZYSTKICh nie bedzie NIGDY - co pare dni oddawane jest do uzytku nowe skrzyzowanie / rondo. Idz do najblizszego Saturna / RTV.agd i po prostu potestuj model z wystawy :)

Model s685 ma te same mapy co 670 - doplacasz tylko za bajery sprzetowe.
    Zwroc raczej uwage na oznaczenia: PL / CEU / EEU / FEU i porownuj modele o tych samych oznaczeniach !!

0
  • #15 27 Cze 2012 12:10
    amator2000
    Poziom 20  

Czyli nie opłaca się ten model MIO.

A czy mapy Navteq`a mają wszystkie miasta w Polsce i w miarę aktualizowaną bazę fotoradarów ? Czy są lepsze od pewnej, kultowej w Polsce mapy ?

0
  • #16 27 Cze 2012 12:40
    Pontikos
    Poziom 38  

A nie prosciej kupic s670 i Automape?

0
  • #17 27 Cze 2012 13:22
    amator2000
    Poziom 20  

Jeśli już - to prościej kupić najtańszą, dostępną i odblokowaną nawigację i dokupić AM.

Gdyby spirit`a 670 sprzedawali taniej i bez ich mapy to pewno bym kupił, ale kupić nawigację z fabryczną mapą, żeby zaraz mapę wymieniać na inna :idea: :?: :idea:

0
  • #18 27 Cze 2012 13:30
    Pontikos
    Poziom 38  

Spokojowo - wiadomo ze prosciej i taniej kupic Tico i wstawic silnik od Mercedesa :)

0
  • #20 09 Lip 2012 00:03
    Zakrzak3
    Poziom 10  

Więc jeśli nie mio to może tomtom?

Sam jestem zainteresowany tym modelem i widzę, że większość opinii jest pozytywnych. Ma ktoś może jeszcze jakąś inną propozycję?

0
  • #21 09 Lip 2012 08:04
    Pontikos
    Poziom 38  

hobbyelektronik - zamieszczone zdjecia to wyglad Panelu Odblokowujacego do dowolnego urzadzenia GPS, a nie "oprogramowanie z TMC".

Obsluga programowa TMC jest mozliwa TYLKO na urzadzeniach, ktore posiadaja taki modul sprzetowy.

Zakrzak3 - pytanie "Tomtom czy Mio?" jest z gatunku "kupic Diesla czy Benzyniaka", a nie "czy warto kupic Fiata?" :)

0
  • #22 09 Lip 2012 11:35
    Zakrzak3
    Poziom 10  

Pontikos napisał:

Zakrzak3 - pytanie "Tomtom czy Mio?" jest z gatunku "kupic Diesla czy Benzyniaka", a nie "czy warto kupic Fiata?" :)

Właśnie dlatego się pytam bo wcześniej korzystałem tylko z navi w mojej nokii co jest wielką lipą, a nie chciałem zakładać nowego tematu. Z tego co wiem to w Mio nie ma problemów z mapami bo na allegro są modele odblokowane czego nie można już powiedzieć o TomTom. Z TT myślałem o modelu Start 20 4,3''. Co wg Ciebie Pontikos jest lepsze pod względem technicznym?

Dodam, że potrzebuję nawigacji, a nie zabawki do oglądania filmów.

0
  • #23 09 Lip 2012 15:03
    Pontikos
    Poziom 38  

Do urzadzenia TomTom mozesz wgrac WYLACZNIE mapy firmy Tomtom.

0
  • #24 09 Lip 2012 23:35
    Zakrzak3
    Poziom 10  

A w konfrontacji oryginał Mio vs. oryginał TomTom, które są lepsze? I czy modele, które podałem nie mają zawieszek?

0