Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radmora 5102 do tv

jarzynowy 07 Gru 2011 09:33 1973 7
  • #1 07 Gru 2011 09:33
    jarzynowy
    Poziom 8  

Witam wszystkich serdecznie,
    mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, jak nie to proszę o przeniesienie tematu.
    Posiadam radmora 5102 i świeżo zakupiony tv samsunga ue40d6750. Chciałbym te sprzęty ze sobą podłączyć. Niestety w radku jest wejście din, a w tv wyjście optyczne. Nie znalazłem kabla, który umożliwiłby mi podłączenie. Co prawda din można zamienić na cinch, ale takiego kabla też nie znalazłem. Wobec tego mam pytanie. W jaki sposób mogę sprzęgnąć radka z tv tak, aby sygnał był w miarę ok? Na jakie gniazdo, oprócz cicnch, mógłbym zamienić din w radku? Innego wyjścia audio out w tv nie ma. Tylko optical.
    Wielkie dzięki za pomoc.

0 7
  • #2 07 Gru 2011 09:57
    Qbuś
    Poziom 38  

A złącze "Scart" (Euro) to "pies" ???

0
  • #3 07 Gru 2011 09:59
    kreslarz
    Poziom 35  

W tym telewizorze jest przecież złącze SCART (EUROZŁĄCZE), na którym są wyprowadzone sygnały audio. Wystarczy wykonać przelotkę SCART-DIN i sprawa załatwiona.

0
  • #4 07 Gru 2011 10:58
    jarzynowy
    Poziom 8  

Myslałem, że scart jest portem wejściowym do tv np. magnetowidu. Rozumiem, że pełni on także funkcję wyjscia sygnału audio np. na radka. Dobrze myślę?

0
  • #5 07 Gru 2011 11:00
    Qbuś
    Poziom 38  

Tak, zobacz funkcje "pinów" w tym złączu (opisów w sieci jest mnóstwo).

0
  • #6 08 Gru 2011 08:41
    jarzynowy
    Poziom 8  

Jest tylko jedna niewiadoma. Szukałem odpowiedniego kabla i znalazłem go na popularnym serwisie aukcyjnym, ale końcówka din ma 6 bolców, a w radmorze jest wejście na 5. Nie znalazłem kabla, w którym din miałby 5 bolców. Mam nadzieję, że nie będę musiał kabla robić sam bo jestem zielony w temacie. Może ktoś z Was wie gdzie mógłbym taki kabel nabyć. Problemu nie byłoby z cinchem, ale to wiąże się z przeróbką radka, a tego chciałbym uniknąć.

0
  • #7 08 Gru 2011 08:49
    Qbuś
    Poziom 38  

Ech..........Podejdź do sklepu z częściami elektronicznymi, lub "Euro-AGD" i kup, przecież na Alleg.......... świat się nie kończy !!! (Jeszcze istnieją normalne sklepy).(Chociaż na "alledrogo" też są z 5 DIN).

0
  • #8 14 Gru 2011 13:58
    jarzynowy
    Poziom 8  

Udało nabyć się właściwy kabel. Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo