Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię dobrą, ekonomiczną pralkę (głębokość do 57cm) w cenie do 1500 zł +/- 300zł

07 Gru 2011 12:30 2880 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Od 2 tygodni szukam pralki, która by spełniła powyższe kryteria i mam dylemat.
    Najchętniej Siemens, Bosh, Elektrolux lub Gorenje (bo te podobno są mniej awaryjne niż reszta).
    Bez zbędnych bajerów czy wodotrysków.

Moje kryteria:
    - dobrze ma prać :)
    - min. 7kg wsadu, ładowana od przodu
    - oszczędność (klasa energetyczna A+ lub lepiej jak się da (ok.1kW jest OK) )
    - mało awaryjna
    - części zamienne w ludzkich cenach
    - wirowanie min. 1000 obrotów
    - 55-57cm głębokości (max60cm jeśli naprawdę warto)

Te 55-57cm to, ponieważ mam mało miejsca, więc głębokość najlepiej jakby miała do 55-57cm max. Przy głębszej będzie mi wystawać i wchodząc do pomieszczenia, gdzie będzie stała - będzie trochę niewygodnie (60cm wezmę, jeśli to by była taka naprawdę super, że warto się pomęczyć).

Dotychczas kryteria w miarę spełnia, Bosch WAQ 28460 PL za ok. 1800zł (ma 55cm, ale trochę dużo zbędnych bajerów), inne z przeze mnie wymienionych marek nie mają pralek o tej głębokości.
    Coś doradzicie ? Brać głębsze? - jeśli tak to który model polecacie ?

P.S Co myślicie o pralkach AEG Lavamat ?
  • Poziom 20  
    W tych wymiarach to bierz tego Boscha.Gorenje są albo 60 cm głębokości ,albo na 44 cm .W obydwu wymiarach są rozbieralne.Dobre Electroluxy są o wymiarach 60 cm głębokości .Te na głębokość ok.50 cm mają nierozbieralne zespoły piorące więc odpada.
    Siemens to samo co Bosch .Tylko nie bierz tych tureckich modeli (Boscha i Siemensa) za ok 900 zł. , bo to również jest wszystko nierozbieralne.Seria WAQ jest ok
  • Poziom 9  
    Dzięki za radę.
    A co powiecie na temat pralki SIEMENS WM 12E364PL.
    Cena ok. 1300zł, produkowan0a w Polsce, ale jej poprzednik WM 12E340 miał b.dobrą ocenę w niemieckich testach.
  • Poziom 20  
    Jak jest produkowana w Polsce to jest ok.Byle nie z Turcji
  • Poziom 9  
    Chyba jednak wezmę 60cm głęboką, bo większy wybór pralek.
    Do tego wezmę coś koło 1300zł i pewnie przedłużę gwarancję, tak by mieć spokój.
    Nie potrzebuje 15 programów i bajerów typu pranie koszul itp. bo i tak zawsze mam tyle prania, że całą pralkę mam pełną, więc szkoda marnować cyklu dla kilku koszul.

Ostatecznie zdecydowałem się (na 99%) na SIEMENS WM 12E47APL.
    Mam nadzieję, że to dobry model. Jakby co to piszcie, bo zamawiał będę jutro.
  • Poziom 9  
    Po 15 miesiącach użytkowania muszę przyznać, że pralka w 100% warta była zakupu.
    Żona robi 6 prań w tygodniu i działa bez zarzutu.
    Szczególnie lubię opcję ustawienia o której ma się skończyć pranie np. ustawię na 10 w sobotę i pralka załącza się sama ok 8, a ja jak wstanę to mam już wyprane :)
  • Poziom 9  
    Ekonomiczne są Electroluxu EWS z serii EDU - A++.