Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł awaryjny do świetlówek - jak podłączyć?

07 Gru 2011 16:57 24261 10
  • Poziom 29  
    Witam. W związku z tym, że nie miałem jeszcze okazji podłączać takich modułów do lamp jarzeniowych mam pytanie do fachowców, bo okazuje się to dla mnie problematyczne a nie chcę popsuć. Pytałem już dwóch elektryków, ale "wymiękli".

Tak więc jest to lampa rastrowa 4x 14W z elektronicznym statecznikiem HF-S 3/414 TL5 II

Do tego mam moduł awaryjny Przetwornica SPC EM 6-36.

Problem w tym, że nie do końca wiem jak podłączyć te świetlówki, bo gdyby była to jedna, to nie ma problemu, ale są 4 sz.t i do tego połączone ze sobą, nie chcę nic popalić, więc prosiłbym o pomoc w podłączeniu tego.

Schemat elektronicznego statecznika:

Schemat modułu awaryjnego:

Będę wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie jak to podłączyć. Moduł ma zasilać połowę lampy, czyli dwie świetlówki.
  • Poziom 9  
    jak dobrze rozumiem to pod linią zasilającą jest kostka podłączeniowa? ja to robiłem tak, że do lampy podchodziłem przewodem 4x1,5. L1 normalnie przez włącznik się puszcza, N normalnie, PE też(jak potrzeba) a L jest sztywną fazą, jako czwarty przewód z puszki nad włącznikiem. ta sama faza co L1 ale nie idzie na włącznik, bo lampa musi mieć kontrole, czy przewód fazowy jest pod napięciem. w przypadku braku zasilania załącza się lampa przez baterię akumulatora. kiedy napięcie wraca akumulator się odłącza i doładowuje.
  • Poziom 29  
    Witam. Mi chodzi o podpięcie samych świetlówek, bo z tym mam problem właśnie.
  • Poziom 9  
    niech zapala jedna świetlówkę, akumulator na dłużej wystarczy a i tak będzie wystarczająco jasno żeby zobaczyć coś nawet po ciemku
  • Poziom 29  
    A jak zrobić żeby zapalał tylko jedną jak one są połączone ze sobą?

A takie coś?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Tak dla potomnych... w takiej sytuacji nie da rady tego poprawnie podłączyć.
  • Poziom 34  
    Wejdż na stronę http://www.awex.eu/ moduły awaryjne i póżniej masz pobierz porównaj a na pewno zrobisz, ja korzystam z ich modułów i połączeń
  • Poziom 29  
    Witam. Dzięki za odp.

Porównywałem schematy 4x14 itp. i... niestety w moim przypadku nie ma możliwości podłączenia tego poprawnie a tam właśnie jest, bo są to moduły przystosowane do pracy z 4x
    Teraz mam problem, bo już raczej zwrócić nie mogę :/
  • Poziom 29  
    Dzięki. Przetestuję to jutro z samego rana :) i dam znać o wynikach.
  • Poziom 11  
    Przy klasycznych układach zapłonowych nie było problemu, a przy przekształtnikowych zawsze pojawiają się jakieś szczegóły.

Najrozsądniejsze rozwiązanie, to; skontaktować się z działem technicznym producenta M.A (Moduł Awaryjny) i podać symbol oprawy oświetleniowej jaką chcesz spiąć z modułem. Powinni ci przesłać gotowy schemat. Czasami się zdarza, że schematy są na stronie producenta M.A