Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda pracuje nad hybrydowym autem z 3 silnikami elektrycznymi i 1 benzynowym

exti 07 Gru 2011 17:39 1380 2
 • Honda pracuje nad hybrydowym autem z 3 silnikami elektrycznymi i 1 benzynowymFirma Honda Motor stworzyła prototyp hybrydowego samochodu elektrycznego (HEV) z dwoma silnikami, benzynowym i elektrycznym, napędzającymi przednią oś oraz dwoma niezależnymi silnikami elektrycznymi napędzającymi tylne półosie. Producent zamierza dorównać osiągom silnika V8 przy zachowaniu sprawności energetycznej silnika R4. Data wprowadzenia samochodu do sprzedaży nie została jeszcze ustalona.

  Honda zamierza wykorzystać w swoim pojeździe siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów nad którą aktualnie prowadzi prace. Dwa tylne silniki elektryczne służą do napędzania samochodu przy niskich prędkościach. Gdy potrzeba większej mocy, włączany jest najpierw przedni silnik elektryczny a następnie silnik spalinowy. Dwa silniki niezależnie wprawiające w ruch tylne koła umożliwiają niesymetryczne rozłożenie napędu podczas jazdy. Na przykład, podczas skręcania w prawo siła napędowa działająca na prawe tylne koło jest skierowana w tył, a siły działające na pozostałe koła - w przód. Dzięki temu łatwiej jest wykonać manewr skrętu. Jest to nic innego, jak opracowany przez Hondę w 2004 roku system SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive) zaadaptowany do silników elektrycznych. Dodatkowo, energia odzyskana przez skierowanie siły napędowej jednego koła w tył może zostać użyta do podładowywania akumulatora.

  Hybrydowy samochód Hondy jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem, a moc silników elektrycznych wynosi co najmniej 30 kW (przedni) i 2x20 kW (tylne).

  Źródło:
  http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20111207/202309/


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 07 Gru 2011 21:25
  michal-michalik
  Poziom 23  

  Szczerze to na takie Combo to tylko Japończycy mogli wpaść...

  Swoją drogą zastanawiam się ile to będzie ważyć? 7 biegowa dwu sprzęgłowa skrzynia, do tego 3 silniki EV i jeszcze na dokładkę silnik spalinowy...

 • #3 07 Gru 2011 22:47
  foras1
  Poziom 11  

  I to nie byle jaki silnik bo 3,5 litra!