Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[M8][bascom] Sterowanie fazowe kilku zarowek i rc5

gray77 07 Dec 2011 19:46 1388 2
    gray77
    Level 12  
    Witam wszystkich.
    Od dluzszego czasu przeszukuje elke w poszukiwaniu sterowania kilku zarowek z wykorzystaniem uC ipodczerwieni.
    Chodzi o to, ze mam wpokoju dziennym swiatlo z 4 zarowkami i chcialbym za pomoca pilota niezaleznie sterowac ich jasnoscia, kazda z osobna.
    Poszukiwania moje niestety nie przyniosly rezultatu. Wszystko co znalazlem to sterowanie jedna zarowka a nie kilkoma.
    Moze ktos cos takiego zrealizowal juz? Nadmienie, ze wykrywanie zera i sterowanie triakami to dla mnie dosc zawila sprawa. Poniekad dokonalem jednego modulu sciemniacza ale juz kilka to ponad moje sily. Zreszta to byl zlepek kilku programow i schematow.
    Moze znajdzie sie ktos co ten temat przerabial.

Pozdrawiam.
    elektryk101
    Conditionally unlocked
    Chodzi tobie o sterowanie za pomocą pilota w kodzie rc5 ? Było coś takiego w tym roku we wrześniowym numerze edw. Sterownik nazywał się maxster(jeśli się nie mylę) i miał kilka kanałów do sterowania triakami.
    jacekk232
    Level 17  
    A może coś takiego: Czterokanałowy regulator oświetlenia
    Co prawda projekt oparty jest na mikroprocesorze AT90S2313. Ale myślę, że bez problemu da się go zastąpić popularnym Attiny2313. Tym bardziej, że z Elportalu można pobrać kod źródłowy tego regulatora.