Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony oscyloskop UNIT-T UT-81B

Cugu 07 Dec 2011 20:10 2128 7
Testo
    Cugu
    Level 12  
    Witam serdecznie. Posiadam od kilku lat taki oscyloskop cyfrowy wraz z multimetrem i do niedawna jeszcze świetnie mi służył. Po około pół roku wyciągnąłem go z szafki żeby kilka przebiegów zbadać a tu jakieś głupoty na wyświetlaczu mi się pokazują. Multimetr działa poprawnie i także podczas pomiaru oscyloskopem wyświetla się prawidłowa wartość częstotliwości oraz wartości napięcia, natomiast jest tylko pionowa linia. Jeśli zmienię skale na 0,5V to pojawia się sinusoida, która lekko pływa i jest trochę zniekształcona. Dodam że robię pomiar napięcia w sieci także powinno być około 230V(kiedyś tak było). Testy z przebiegiem prostokątnym i piłokształtnym także wychodzą mocno zniekształcone. Prosiłbym o jakieś rady jak się zabrać za naprawę tego sprzętu bo nie wiem zabardzo jak go ugryźć a jest mi potrzebny do pracy. Pozdrawiam

Wstawiłem mu nowy przetwornik AD ale nic to nie pomogło
  • Testo
    AS-x
    Level 11  
    Witam
    Przeczyść wyłącznik obrotowy usuń tlenki i po sprawie.
    Ja tak miałem i pomogło
  • Testo
    Cugu
    Level 12  
    To już na samym początku zrobiłem i nic nie dało
    kazik70
    Level 28  
    Weź zmrażacz i gorące powietrze. Jak od leżenia i nie są to styki to pewnie jakiś kondek.
    Cugu
    Level 12  
    To mam go mrozić czy ogrzewać?
    kazik70
    Level 28  
    No nie wiadomo w którą stronę pójdzie czy pomagać będzie ciepło czy zimno.
    Najpierw np zamroź całego jak nie pomoże to ogrzej całego.

Jak zobaczysz że jest poprawa, np. na z mrożenie, to później ogrzewasz, by się znowu popsuł i mrozisz po kawałku by znaleźć wrażliwe miejsce.

W ten sposób mniej więcej namierzysz miejsce gdzie jest uszkodzenie. Zawęzisz okręg poszukiwań.
    Chyba żeby nie było reakcji na ciepło/zimno :p
    Cugu
    Level 12  
    No dobra wypróbuję tą technikę:d
    Cugu
    Level 12  
    Witam. Dziś znalazłem chwilę czasu dla niego i pożyczyłem z pracy inny oscyloskop i co się okazało? Uszkodzony rezystor 630R w obwodzie selektora zakresów. Wstawiłem inny i oscyloskop jak nowy. Dobrze że go nie grzałem ani mroziłem:) Dzięki za rady:)